Internet Explorer 8'de güvenlik açığı bulundu

CHIP Online
02-01-2013, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows XP kullanıyorsanız, IE'deki bu sorun sizi de yakından ilgilendiriyor olabilir!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/int ... -bulundu_37850.html

Resimlerle: TEST: Microsoft Internet Explorer 8.0 Final

Son zamanda yapılan bazı saldırılar sonucunda Windows XP'de sıkça kullanılan Internet Explorer 8'de bir güvenlik açığı olduğu anlaşıldı. IE9 ve IE10 ise, bu açıktan etkilenmiyor. Bu yüzden açığın, IE8 kullanan Windows XP'yi yakından ilgilendirdiği konuşuluyor.


Güvenlik yazılımı firması FireEye'ın blog'una göre Council on Foreign Relations web sitesi, geçtiğimiz günlerde bu siber saldırıya maruz kaldı ve böylece site, zararlı içerik barındırmaya başladı. Firmaya göre sitedeki zararlı içerik, Adobe Flash'ı kullanarak tüm yamaları yüklenmiş bir Internet Explorer 8'e "yığın spreyi saldırısı" düzenliyor. Blog'da sıfırıncı gün açığına dair herhangi bir bilgi yayınlanmadı.


Açığın gündeme gelmesinden kısa bir süre sonra açıklama yapan Microsoft ise resmi bir güvenlik tavsiyesi yayınladı. IE6, IE7 ve IE8'i etkileyen açıktan bazı kurtuluş yolları sunan Microsoft, tek tıklamalık bir onarım üzerinde çalıştığını, bu onarımı birkaç gün içinde yayınlayacağını söyledi. Bu "fix-it" yaması hakkında detaylı bilgiler için &lt;span style="text-decoration: underline;">buraya</span> tıklamanız yeterli...

Tüm Konu: Internet Explorer 8'de güvenlik açığı bulundu

Resimlerle: TEST: Microsoft Internet Explorer 8.0 Final

Kaynak: www.chip.com.tr