Internet Explorer 8: İkinci beta yaklaşıyor

CHIP Online
27-05-2008, 09:14   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft kısa bir süre sonra Internet Explorer 8'in ikinci beta sürümünü sunmak istiyor...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Inte ... aklasiyor_7078.html

Microsoft bir sonraki nesil tarayıcısının ikinci beta sürümünü duyurdu. Internet Explorer 8 Beta 2 yüksek bir ihtimalle 2008'in üçüncü çeyreğinde çıkacak.

Microsoft, Internet Explorer 8 ile her şeyden önce web standartlarını ve CSS'i daha iyi desteklemek istiyor. Şimdiye kadar Microsoft tarayıcıları, bir web sitesinin kaynak kodlarını kendine has yorumlama tarzı ile ünlüydü. Bu yeni amaca rağmen IE8, sayfaların aynı IE7'de olduğu gibi görüntülenmesini sağlayan bir geri uyumluluk moduda sunacak.

Internet Explorer 8'in hangi yeni özellikleri sunduğunu ilgili makalemizden öğrenebilirsiniz.

Tüm konu: Internet Explorer 8: İkinci beta yaklaşıyor

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Internet Explorer 8 Beta 1'i denediniz mi?

ufukdr
27-05-2008, 11:47   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

vista ve xp  kullanıcısıyım
explorer 8 vistada sorunlar yasatıyor  sayfa goruntulemede  sorunlar yasanıryor bu sorunlar herkesın gunluk kullandıgı sıtelerde oluyor  yanı bende ve denedıgım bır kac bılg daha oyuzden  daha kullanmamıs olanlar beklemede kalsın derım  ben  ıyı gunler

VOY
27-05-2008, 15:45   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
922 mesaj

IE browser ı her bilgisayaarda olmalı ama istersek kullanmayabliriz çünkü daha güvenli ve hızlı internet browser ları var . birde IE8 sorun yaratıyor

Selçuk İslamoğlu
27-05-2008, 16:42   |  #4  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

IE8 ile şimdilik başım belada. CHIP Online için bir hayli değişiklik yapmak lazım gelecek. Benim ya da IE geliştiricilerinin...

yeminlitercuman
27-05-2008, 21:07   |  #5  
Yeni Üye
22 mesaj

Bu arada IE7Pro çıkmış. explorer 8'den pek bişi anlamadım. IE7Pro çok daha iyi. özellikle bir linki sürükleyip bırakınca farklı sekmede açılma özelliği çok iyi. IE7Pro'nun tek kötü özelliği adsense reklamlarına filtre uygulaması! Google ile iş yapanların hoşuna gitmeyecek bu özellik. Flashların filtrelemek iyi fikir değil. Pop-upları filtrelese yeterli. Filtreleme özelliği kaldırılabiliyordu. Ben de öyle yaptım. Sık yaptığınız birçok işi görev çubuğundaki bir ikona sağ tıklayarak yapabiliyorsunuz. Bu da bir artı..

Son Düzenleme: yeminlitercuman ~ 27 Mayıs 2008 21:09
Fattur
08-08-2008, 23:49   |  #6  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj

ie7 pro bir eklentidir. ilk başlarda bana güzel gibi geliyordu(yaklaşık bir yıl ve üzeri bir süre) ama sonra ienin çökmesinin .sebebinin bu eklenti ile çok da az olsa alakasının olduğunu anlayınca kaldırdım.
Selçuk abinin ise sorunu web site tasarımı ile iligili galiba :D neyse ki ie7 emulate butonu var :D

evet. ie8 beta1 denedim.şöyle bir tecrübem oldu. ilk başta kullanılmış bir vistaya kurdum burda ie8 in yavaş olduğunun düşündüm ve birdaha kurmam deyip kaldırdım. sora güzel bir formattan sonra birdaha kurdum(temiz yükleme)ve ie8in ff den dha hızlı olduğunu gördüm(ff zaten çok da hızlı değil).Şİmdi çoğu insanın bu mesajım hakkında yourm yapacağını tahmin ediyorum

Kapalı Hesap (70196)
08-08-2008, 23:50   |  #7  
Kapalı Hesap
45 mesaj

güzel olur ama kimsennin raabet edeceğini sanmıyorum..

Fattur
09-08-2008, 10:25   |  #8  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj
okanbayraci
güzel olur ama kimsennin raabet edeceğini sanmıyorum..
sebep? :D