internet explorer acele yardım!!!

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
cico
31-05-2005, 20:46   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
561 mesaj

arkadaşlar internet explorer ımda bi sorun var yeni sayfada açtığım link olduğu zaman link açılmıyo. her şeyi denedim olmadı. kaldırıp tekrar kurmam lazım ama uninstall unu hiç bi yerde bulamadım. program ekle/kaldırda ve system mechanicte yok program files da internet explorer klasöründe yok. nerde bu nereye gitti bilmiom. kaldırmam için yardım ederseniz sevinrim. ( WİN XP PRO kurulu)

cico
01-06-2005, 12:41   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
561 mesaj

kimse bilmiomu?

lazrailefsanesi
01-06-2005, 12:57   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Simdi firefox kullan diyecem kızacan o yüzden netscape i dene.8.0 i yeni cıktı Kahkaha

Bulabildiklerim ;
Eger IE düzgün çalismiyorsa bazi kisiler, sistem dosyalarinin bozuldugunu ve win. Yeniden kurulmasi gerektigi söyle ama buna gerek yoktur. Bu neden sadece IE kurulabilir bunun yolu da sudur. XP CD sini sürücüye koyun ve çalistir bölümüne “ rundll32.exe.setupapi,InstallHinf Section.DefaultInstall.132% windir%\inf\ie.inf “ sonra tamam diyin. Geçmis olsun.

Kaldirilamayan Windows ögelerini kaldirmak içinse Windows/Inf klasöründe bulunan sysoc.inf dosyalarini açarak HIDE ifadelerini kaldirin ve ekle-kaldir menüsünde Windows bilesenleri gözüksün

Windows un eski ayarlarina dönmek için bazi programlari yüklediginizde sizin istemedigini bir durum çikabilir bunun sonucu yeniden windows kurmaniz gerekebilir ama buna gerek yok windows u yeniden kurgunuzda eski bilgilerinizi koruyabilirsiniz. XP cd sini cd rom'a koyun ve çalistir a su komutu yazin <CD sürücü ismi >:\i386\winnt32./unattend bunun sonucu kurulum islemi baslayacak ve tüm önemli dosyalari onaracaktir [ XP ]

Umarım işine yarar.

cico
01-06-2005, 17:33   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
561 mesaj

walla sölediklerin işime yarar gibi gözüküo ama ilk önce xp cdsi bulmam lazım. Kahkaha
saol...

Eyüp Korkusuz
01-06-2005, 18:14   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Şimdi tugbay şu yolları bi izlersin bakalım olacakmı..

Explorer da araçlar - seçeneklerde internet seçeneklerine girip oradan Güvenlik ayarları kısmında özel düzeyde ayarlı sıfırla yıp öyle bir dene...

Oda olmazsa aynı yerde özel düzey die bi seçenek var orada "Farklı etki alanlarındaki alt çerçevelerde gezin " seçeneğine bir bakarsın etkin olması lazım...

Kolay gelsin...

cico
01-06-2005, 20:06   |  #6  
OP Yıllanmış Üye
561 mesaj

malesef eyüp ya benim sistemde bi sorun var heralde yani pencereyi açıyo ama herhangi bi açma çabası olmuyo boş sayfa çıkıo yani sanki bağlantıyı algılamıyo...