Internet Explorer eylemleri!

CHIP Online
04-02-2010, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Son dönemde Internet Explorer 6'nın başına gelenler, hiçbir yazılım başına gelmedi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... ylemleri_18059.html

Resimlerle: Geçmişe yolculuk: Internet Explorer ile 14 yıl

İngiliz hükümetinin Microsoft Internet Explorer 6 desteğine karşın, vatandaşlar imza toplayarak IE6'ya karşı bir eyleme girişti.

Başbakana iletilen dilekçede 800 imza var. Devlet dairelerinde Internet Explorer 6 kullanımının bırakılması isteniyor. Inigo'dan internet yayını direktörü Dan Frydman tarafından başlatılan imza toplama girişimi, hükümeti bu internet tarayıcının açıklarına karşı uyarıyor.

Bu girişimi düzenleyenler, İngiliz hükümetinin Alman ve Fransız makamları gibi bir karar almasının ve açıklama yapmasının, Avrupa'daki diğer ülkelere örnek teşkil edeceğini düşünüyor. Amaç sadece İngiltere'de değil, bütün Avrupa'da IE6'nın tarihe karışması.

İngiliz hükümeti ise daha önce yaptığı açıklamada Microsoft güncellemeleriyle IE'nin yeterince sağlam olduğunu belirtmişti.

Tüm konu: Internet Explorer eylemleri!

İzleyin: IE8: Tarayıcı performans testi

Resimlerle: Geçmişe yolculuk: Internet Explorer ile 14 yıl

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Internet Explorer 6 için ne yapılmalı?

posicor
04-02-2010, 12:56   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
358 mesaj

yerine firefox yüklenmeli :)

Turkish Developer
04-02-2010, 13:17   |  #3  
Turkish Developer avatarı
Yıllanmış Üye
671 mesaj

İnternet Explorer'in son zamanlarda bazı avrupa  ülkelerinden ne çektiği var... Bu ısrar ve karşıt  sebebi olan ülkelerin kullanıcılarını anlamak zor.

Microsoft, Kendi işletim sistemleri üzerinde, diğer tarayıcıların desteğini sağlamamasını an be an düşünmüyor değilim... Microsoft sözleşme değişikliğine giderek,tarayıcı piyasasını yerle bir edecek düzenleme mecburiyetiyle,zor fakat büyük kararlar alabilir... Bu;  Kendi tarayıcısı için bu tutumda olan kullanıcılara işletim sistemlerini tamamen kısıtlamak için en doğal hak ve hukuku olmasıdır.

Ahmet Ertuğrul
04-02-2010, 15:17   |  #4  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Aşırı bir karar olur o. Eğer Windows'tan Opera kullanamazsam Linux'a geçebilirim.

Semih Özyurt
05-02-2010, 03:51   |  #5  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

ya aslında bende anlamıyorum bu ie6'yı niye hala kullanıyorlar birşey bilmediklerinden mi yoksa pc'yi kullanmaya korktuklarından mıdır nedir? ben şu anda ie'nin son sürümünü kullanıyorum ve gayet memnunum

Son Düzenleme: Semih Özyurt ~ 05 Şubat 2010 03:52