internet explorer kesilmesi

HPQ-User
04-05-2009, 10:37   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ikodal sormuş:
Eski Norton koruma proğramı süresi dolduğu için İnternetten 2 yıllık 360 3.0 versiyonu satın aldım.Yüklediğim andan itibaren ;
- internet explorer kesiliyor.Nortanu kaldırdığımda geri geliyor.Bunu ancak bir iki kez başarabildir.Şimdi Norton 360 sistemden kaldıramıyorum.
-Bazı proğramlarıda çalışmaz hale getirdi.Bilgisayarı klitliyor.
-Norton chat proğramına girip çözüm istedim,uzaktan kumanda ile uğraşmalarına rağmen sorunu gideremediler.
1-Sorunu nasıl çözebilrim.
2-Bu ürünü nasıl iade edip paramı alabilirim.
3-TR de neden bu firmanın ilgilisi yok.
yardımınız rica

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
sony vaio 31 z -vista hom premium

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

Süleyman.
04-05-2009, 10:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Norton'u nasıl iade edebileceğinizi bilemiyorum ama iade edemeyebilirsiniz. Lakin, ücret verecekseniz güvenlik yazılımına, bence Kaspersky Internet Security 2009 ürününü kullanın. Ayrıca yazılımları test edebilmeniz için deneme süreleri bulunmaktadır. Mesela Kaspersky'i 30 gün boyunca full sürümünü deneyebiliyorsunuz.

Öncelikle yazılım almadan önce denemelisiniz. Ayrıca Avira Premium Security 2009 şu an altı ay deneme kampanyası veriyor. Çok avantajlı ve altı ay hayli uzun zaman:

Sthenelos
04-05-2009, 11:54   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
16 mesaj

Önce nortonun çalışan uzantılarını bulmanız gerekiyor , bana kalırsa nortonu tekrar yükleyin ve uninstall yapın, yada şunuda yapabilirsiniz , norton kendi görüyorsa uninstall seçeneğini seçiniz. Eğer ürün garantisi varsa ürünü her türlü iade edebilirsiniz. Yetkili servisleri mutlaka vardır Google dan araştırmanız yeterli sanıyorum.

OnlyMann
04-05-2009, 12:03   |  #4  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

önerim nortonu iade etmemeniz. çünkü bu konuda iyi bir sıraya sahip. onu daha iyi nasıl kullanabiliri mi tercih etmelisiniz. sonuçta o yada bu şekilde bir tane yazılıma ihtiyacınız var. gerekli ayarlarını yapabilirseniz işinizi görecektir. bende 3-5 gündür deneme sürümünü kurdum ama ufak tefek aşırı güvenlik sorunu dışında sorun yok ve daha önceki sürümleri gibi maakinayı çok yormuyor. daha önceki sürümleri bundan 4 yıl önceden beri kullandığımız fakat 1 yıldır mcaafee kullandım bunlardan daha iyi. bence ayarlayıp kullanmalısınız.
ayrıca illaki kaldıracağım diyorsanız.
program ekle kaldırdan öncelikle liveupdate programını kaldırınız. daha sonra kendisini kaldırabilirsiniz.