internet güvenliği hakkında yardim lütfen..

gorkemakar
13-08-2006, 15:14   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
40 mesaj

sistemim: p2-350mhz 128MB RAM 6.4 GB hard-disk win-98 adsl kullanıcısıyım.Hangi güvenlik programlarını kullanmalıyım?Soru

mertmr
13-08-2006, 16:33   |  #2  
Üye
71 mesaj

Valla işin zor ne diyeyim ne gibi bi güvenlik programı kullanırsan kullan sistemin gözle görülür derecede yavaşlayacaktır.Yinede illaki bir şeyler kullanacam diyorsan antivir'i indir onu kullan.Yanlız programın gerçek zamanlı korumasını kapatmalısın sisteminin iyiliği için.Yanlız böyle bişi yaptığın içinde en az üç günde bir full sistem taraması yaptırmak zorunda kalacaksın.Bir de mesela internet üzerinden alışveriş yapacaksın diyelim.Hemen bunu yapmadan önce yine full sistem taraması yaptırman gerekecek.Onun dışında firewall işine hiç girme sistemin rezil olur benden söylemesi.Antivir için link::

gorkemakar
13-08-2006, 17:10   |  #3  
OP Yeni Üye
40 mesaj

Yardimin icin saol.Bir de benim adsl(airties RT-102)'nin firewall'ı var bu özelligi ise yarar mi acaba?

Der Rote BaroN
13-08-2006, 17:15   |  #4  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

%100 güvenlik sağlaması zor. İnterneti nasıl kullanacağını bilemezsen, seni hiç bir şey koruyamaz. İnternek güvenliği, önce internete hakim olmakla başlar. Buradaki sorunların çoğu, tıkladığı küçük açılır pencerelere dikkat etmeyenlerden oluşuyor.

mertmr
13-08-2006, 17:29   |  #5  
Üye
71 mesaj

Kastettiğin modemin donanımsal firewall ı ise kaynak kullanmadan işini gördürür.Bu yüzden senin için çok faydalı olacaktır.Yinede modemin kitapçığı varsa bu firewall ı konfigre etmeyi öğrenmelisin.Bu sayede bu nimetten faydalanabilirsin

Son Düzenleme: mertmr ~ 13 Ağustos 2006 17:30
Karadavut
13-08-2006, 19:00   |  #6  
Yıllanmış Üye
555 mesaj

Antivirüs olarak antivir'i kullan bence.Modemin güvenlik duvarı tabii ki işe yarar.Ama zonealarm gibi bir firewall olamaz.Bence Ram kapasiteni biraz daha yükseltirsen senin için büyük kolaylık olacaktır.

gorkemakar
16-08-2006, 16:51   |  #7  
OP Yeni Üye
40 mesaj

arkadaslar ben bu programi indirdim.sonra yükledim.Fakat tam yüklemenin sonunda RUNTIME ERROR! yazisi cikti.Altinda da aynen sunlar yaziyordu:

Program: C:\WINDOWS\TEMP\RARSFX0\UPGRADE.EXE

This application has requested the Runtime to terminate it in an unusual way.Please contact the application's support team for more information.

Bu arada ben adsl'yi windows 98'e tanitirken bazi zorluklar yasamistim.Tanittiktan sonra bilgisayarın acilisinda ms-dos kipindeyken  3 kere tusa basmam gerekiyor.Bi de windows ekraani geldiginde bir pencere geliyor.Onun icinde bir kere tamama basiyorum.

gorkemakar
16-08-2006, 17:35   |  #8  
OP Yeni Üye
40 mesaj

arkadaslar problemi hallettim.Galiba yanlis bir versiyonu indirmisim ben.Simdi bilgisayara yuklu durumda fakat bu seferde internet explorerle birlikte calismiyo galiba hata veriyo yani internete girdiğimde onu deactive etmem gerekiyo.Bu bir problem yaratir mi acaba?Bir de ad-aware yuklesem daha mi iyi olur?

Recep Baltaş
17-08-2006, 00:55   |  #9  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Tek bir tane yeter...Sistemi güvenlik çöplüğüne çevirmenin alemiy ok.

Kaspersky Internet Securtiy

İyi okuyunuz Antivirus demedim!!!