"İnternet güvenliğini bilmiyoruz"

CHIP Online
29-07-2010, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Söz konusu internet üzerinden işlenen suçlar olduğunda güvenlik güçlerinin elleri kolları bağlı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... lmiyoruz_21499.html

Resimlerle: En iyi 20 güvenlik aracı!

Dünyanın hemen her köşesindeki polis ve olay yeri inceleme ekipleri teknolojinin son nimetlerini kullanarak, bilimsel temellere dayalı kanıt toplama ve inceleme yöntemlerine sahipler. Fakat söz konusu olan suç internette işlendiğinde ortaya çıkan kanıtları inceleyip sonuca varacak ciddi bir bilimsel yaklaşım bulunmuyor. Bunu söyleyen, Las Vegas'taki Black Hat güvenlik konferansının konuşmacılarından biri olan Tom Parker.

Parker'a göre ne zaman büyük firmalardan biri, bir güvenlik saldırısına uğrasa veya sistemlerini geçmeyi başaran bir virüs ile karşılaşsa hemen akıllara bu işin arkasında bir devletin olduğu fikri geliyor. Ama çoğu zaman bunu destekleyecek bilimsel veriler bulunamıyor. Bu spekülasyonların aksine çoğu zaman iş yeri çalışanlarının birinin, güvenli olmayan bir tarayıcı ile ziyaret etmemesi gereken (ve genellikle cinsel içerikli) bir internet sitesini gezmesi nedeniyle sorunlar yaşanıyor.

Bu tip durumlarda spekülasyonlarla olayı olduğundan daha büyük göstermeye çalışmak yerine çalışanların güvenlik konusunda eğitilmesi ve yazılım/donanım birimlerinin güncel tutulması tehlikenin tekrarlanmaması için en pratik uygulamalar.


Tüm konu: "İnternet güvenliğini bilmiyoruz"

İzleyin: Windows 7 ve güvenlik

Resimlerle: En iyi 20 güvenlik aracı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce devletler uluslararası hacker saldırılarını destekliyorlar mı?

KOBRRA
29-07-2010, 01:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
279 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2009

"Uluslararasında söz sahibi tüm ülkeler internetteki gizliliklerini korumak için bazı yazılım uzmanlarını görevlendirirler.Ancak başka ülkelerin gizliliklerini ortaya çıkarmak için bazı kişiler (özellikle script kiddieler) ortada cirit atar.Büyük devletler de bu kişileri gizlice destekler ve ülkelerinde himaye ederler" diye düşünüyorum..