Internet Hiz Ölcumunde Bilgisayarim Donuyor?

emanuel
10-04-2013, 13:23   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar! Quadro 6600 cpu, 140gb VR 10000rpm windows icin harddsikim var. 6 senedir bir gun teklememistir yada problem olmamistir. 74gb vr harddsikimi 140 lik olana yukselttim. Bir sure guzel calisti ama bu son zamanlarda internet hizi ölcumu yaptigimda yada torrentlerde benden ceken oldugunda bilgisayarim donuyor. Hiz ölcumu esnasinda alinandan sonra, verilen degeri ölcmeye baslayinca, hatta firsat bile olmadan tamamiylen donuyor. Ekran, mouse, hersey donuyor ve reset turusu olmadanda bir islem yapilamiyor. Format attim, bir gun guzel calisti ama sonra yine ayni sorun! Updatelerimde kapali. Acaba hata nerden olabilir yada hatayi bulmam icin bir yol mevcutmudur?? Harddisk sorunu olabilirmi??

excel_mustafa
10-04-2013, 15:23   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

güvenlik duvarını kapat.diğer browserları dene.olmazsa malwarebytes i indir derin tarama yap.

emanuel
12-04-2013, 10:01   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Denicem bide ipad 3G var bende. Onu usb uzerinden bagladim ve interneti ondan sagladim. Ethernet kartinida etkisizlestirdim ve bu sorunu baska bir network (ipad usb) uzerinden yasamadim. Anakart ethernetiyle ilgili bir sorun olma olasiligida varmidir?? Ilk  format attigimda problem yoktu ama guncellestirmelerden sonra oldu saniyorum. Cunku formattan sonra ilk onu denemistim.