İnternet hızı yüksek download düşük!

obt01
05-05-2011, 23:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle merhaba. Download hızım bir anda düştü. İnternet hızı test sitelerine girdim hepsinde sonuç aynı çıktı :

download speed: 440mb/sn
upload sped: 200 mb/sn

.Fakat download ettiğimde (flashget dahil) indirme hızım 50 kb/sn yi geçmiyor. Daha önce açılan konulara baktım ama çözüm bulamadım. Eskiden gayet iyi indiriyodum 3000-400 ile sonra düştü kendiliğinden. Format attım ama sorun düzelmedi.Yardımcı olursanız sevinirim.

dasti
31-05-2011, 11:50   |  #2  
dasti avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,963 mesaj

8 mbps'a kadar olan internet bağlantısı mı kullanıyorsunuz? Eğer öyleyse ya kota aşımından hız kesilmiştir - ki önceden bu hız kesilmesi uygulanmıyorken son birkaç aydır bende hiç kaçırmıyorlar. 15 GB geçince düşüyor hız - ya da download aldığınız bağlantılarda upload hızı düşük ya da sınırlandırılmıştır.

Bence ttnet'i arayıp, konuyu anlatın. Pek doğru bilgi veremeseler de en azından yardımcı olabilirler belki.

black_flood
01-06-2011, 13:15   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

arkadaşım aynı sorun sınırsız 8 mbit kullananlardada var. analarına soylarına sövdürmeyi sevdiği için telekom internet hızınlar ilgili bir sonlandırıcı koyarak kontrol ediyorlar ve bu sonlandırıcılar düzgün çalıştığında sadece modemin içinde ve hız testi sitelerindeki gerçek değeri görebilirsin.

bende aynı sıkıntıda mağdurum hemde aylardır. iyice cıvıttılar artık download hızı 0.10 bunlan ne elde edeceklerse. aradım sorun yok dediler dosya indiremiyorum dedim hızınız 2 mbite çekmiştik 4 yapalım dediler ve yaptılar okadar hızlandı ki gözlerim yaşardı  0.10 dan 65 kb' a çıktı indirme hızım bir daha fırça 6 mb it yaptılar hız 110 kb oldu bir fırça daha 8 mbit yaptılar ancak 250 kb download hızını görebiliyorum sadece sabır diyorum sabır başka birşey değil elbet bitecek sözleşeme koy tekmeyi arkasından fiber yada kablonet alacağım yapacak başka birşey yok artık. kaldı 9 ay bitmesine sabır.

telekomda ne kadar sonlanmdırıcı var münasip olan deliklerine kaçar inşallah. kablonette bu işi yapıyor sonlandırıcı uygulamalı hatlada var ama bu kadar saçma değil modem içinde yada hız testinde ne yazıyorsa aynı hızda dosya iniyor.

telekomun dini imanı para. sırf para için kendilerinide pazarlayacaklar geceleri yol kenarlarında yakında ancak bu kadar haysiyetsiz bir kurum olabilir.