internet kesilme sorunu

novomynak
04-12-2009, 18:33   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
96 mesaj

arkadalar problemim su normal pc ile uğrasırken falan hiç modemin kabloları vs. hiçbir kabloya dokunmadığım halde modemin ilk önce adsl ışığı yanıp sönüyor sonra o ışık tekrar çalıstığı haline gliyor daha sonra internet ışığı sönüyor ve bir  süre gelmiyor.ışık yanana kadar hiç bir kablo vs. hiçbirşeyedokunmuyorum.yani internet kendi gidip kendi geliyor.neden olabilir.şimdiden tşkrller

Son Düzenleme: novomynak ~ 04 Aralık 2009 18:45
Ahmet Ertuğrul
04-12-2009, 18:50   |  #2  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Splitterdan modemine kadar gelen adsl kablon tek parça mı, ekli mi? Tek parça değilse ekli yerlerinden temazssızlık yapıyor olabilir. İnternet gittiği zaman gelmesi uzun sürüyorsa modemi direk gelen hatta (splittera girip telefon ve modem olmak üzere dallanan hat) bağlayıp dene. Eğer öyle de bu kesilme devam ediyorsa internet servis sağlayıcından kaynaklı bir sorun olabilir.

bitlisgoldcomputer
04-12-2009, 18:56   |  #3  
Yeni Üye
49 mesaj

öncelikle splitter denen telewfon modem ayrımını yapan küçük kutuyu devre dışı bırakıp live yuvasına taktıgın kabloyu direkt olarak modeme bağlayıp öyle dene. eğer sorun düzelmezse... ya bilgisayarında virüs. ya adsl hattında problem. ya da elektriksel bir problem olabilir. elektrik ile ne alakası olabilir diye sormanız gayet doğal. ancak modem yeterli elektrik almadığı zaman adsl hattından düşebiliyor.

novomynak
04-12-2009, 19:14   |  #4  
OP Üye
96 mesaj

splttiri cıkarttım deniyorum su an

ahmetal2
05-12-2009, 01:36   |  #5  
Yeni Üye
31 mesaj

yok kardeşim yoookk...aynı dert bende de war..eğer yanılmıyosam sorun ttnet!!

OSMAN BAĞÇEVAN
05-12-2009, 01:50   |  #6  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

http://www.ttnet.com.tr/evde_5

buraya yaz istediğini , en fazla 3 iş günü içinde telefonunuz çalar..Ne zaman bu olayın olduğunu sorarlar , anlatırsın şöle böle..İnternet hızınıza bakar , sorun olup olmadığına..Sorunun olduğu zamanların öğrenmek ister , sölerseniz de bulur sorunu..Sonrada hiçbir sorun olmadan gül gibi geçinir gidersiniz..