İnternet sorunum lütfen çözümleyin

kyotoprotokolü
14-01-2010, 20:14   |  #1  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,327 mesaj

iyi akşamlar arkadaş lar
sorum biraz uzun olabilir ama ne olur bir çözüme kavuşturun acil
sorunum şu. Modemimin tüm ışıkları yanıyor. Hatta modemin kutusundan çıkan CD deki yazılımda da internete bağlandığımı gösteriyor. Fakat bilgisayarın sağ alttaki simgesi bağlanamadığımı gösteriyor.
Ve exploreri çalıştırdığım da internete giremiyorum. Her türlü yolu denedim yazılımı sildim yükledim kabloları çıkardım taktım olmadı. En sonun da TTneti de aradım. Bana bilgisayarımın IP adresi alamadığını söyledi. Ve yazılımı tekrar yükleyip MPI8 VCI35 (bazı rakamlar yanlış olabilir tam aklımda değil)PPPoe protokolünü ve LLc gibi harfler ve rakamlar söyledi ayarları böyle yapın dedi. Ayarlar cd kurulumu yaparken bunların direk ekrana geleceğini söyledi fakat öyle olmadı. Ben explorere 192.168...vs. adresi oıloan adresi yazdım ayarları oradan bulmaya çalıştım yaptım. Yine olmadı. Bu ayarları yaptıktan sonra bir kaç kere tekrar silip yükledim yazlılmı bazen modemden ayarlarınız okunamıyor dedi bazen modem cihazınız bulunamıyor vs. dedi  ama yüklendi yine yazılım internete bağlandığımı gösterdi. Fakat bilgisayar yine tanımadı .
Bunları yaparken bazen girş sayfama girebildim fakat ondan sonra devam edemedim.
Çok uzun oldu ama ne olur bir çözüm bulun kafayı yemek üzereyim
CEvaplarınz için teşekkür ederim

kyotoprotokolü
14-01-2010, 20:17   |  #2  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

Bir ekleme daha yapayım bun dan önce de saat 21:00 dan sonra internete girememe sorunu yaşamıştım ttneti arayıp sorun giderildi
ardından cd yazılımının internete bağlanması bilgisayrın tanımamsı sorunu oluştı fakat onu her bilgisayrı açtığımda yazılımı silip tekrar yüklüyordum ve sorun ortadan kalkıyordu
1 gün sonrada yukarıdaki sorun

hamzaa
14-01-2010, 21:21   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
292 mesaj

birader ben kullanıcı adımı yanlış yazmama ragmen tüm oşıklar yanıyordun...sadece ttnetin sayfasına giriş yapıyordu....modem markan ne???

kyotoprotokolü
14-01-2010, 21:25   |  #4  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

AİRTES RT 104 kablolu modem
allah rızası için bir çözüm bul yoksa kafayı yiyecem
aynen bende de bi ara öyle bişeyler oldu siteye girmedi ama ışıklar yanıyordu
hatta yazılımı sildiğim halde internet ışığı yanmaya devam ediyordu

Metal_Milita
14-01-2010, 21:44   |  #5  
Metal_Milita avatarı
Yıllanmış Üye
1,011 mesaj

Öncelikle arkadaşım modemini aldığın bayiye götürüp onlara bir test ettir modemde yazılımsal bir sıkıntı olabilir varsa bi sorun 2 yıl garantilidir mutlaka  müdahale edilir.  bunun haricinde pc nde virüs ihtimali de olabilir, internetim yok virüs nerden bulaşacak diyebilirsin belki flash bellekler buna en iyi sebep diyebilirz sanırım, onun haricinde sen yapacaklarını yapmışsın ama bu tür arızalar yerinde yapılabilecek şeylerdir o yüzden teknik bir eleman da alıp baktırman gerekebilir

kyotoprotokolü
14-01-2010, 21:47   |  #6  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

peki bir şey sorcam
bu windows 7 nin günclellemrlrini yedekleme imkanı varmı
bir format atayım diyorum internet kota lı oyüzden onları yedekleyim tekrar indirmeden yüklemek istiyorum

clickonline
15-01-2010, 00:14   |  #7  
clickonline avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
459 mesaj

Modemin arayüzüne girip ip almışmı bak bağlantı durumu sayfasında olması gerek.

Ayrıca cmd ekranına ping google.com yaz enterla eğer ping cevabı geliyorsa virüs veya spyware bulaşmış olabilir.

kyotoprotokolü
15-01-2010, 14:48   |  #8  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

evet modem ıp alıyor
bu olay olmadan önce adsl kota şifremi değiştirmiştim onun lada alakası olabilir mi?

Qromodynmc
15-01-2010, 14:53   |  #9  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

bendede rt-103 modem vardı benzer hataları vermeye başlamıştı o şimdi rahmetli:D,teknik servise yolladım ama yine bir kaç gün sonra bozuldu..

kyotoprotokolü
15-01-2010, 17:14   |  #10  
kyotoprotokolü avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,327 mesaj

tamam arkadaşlar sorunu çözdüm
salak ben kota şifremi değiştirmiştim ve ondan sonrada ertesi gün girince
şifreyi değiştirdiğimi unuttum ve eski şifreyle girmeye çalışıyordum
sizi de meşgul ettiğim için özürdilerim