internete baglanamama

HPQ-User
03-10-2008, 01:11   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

şampiyon sormuş:
modemimi bilgisayarıma bagladım modemin her ışıgı yanıyor yani normal internete girebilir ethernet kartımıda güncelledim kablolarda bi sorun yok ama internete baglanmıyor

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel pentium 3 440mhz 320 mb ram 20 gb hdd 8mb ekran kartı realtek ethernet kartı pikatel combomax modem

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

AnchryA
03-10-2008, 01:23   |  #2  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj
AdRaMiTi
Acaba Adsl Kullanıcı adınızı ve şifrenizi Girdinizmi ? Modeme.. İnternet olabilir ancak kullanıcı adı ve şifreyi girmedikten sonra internetin nimetlerinden faydalanamazsınız :)
Eğer ki arkadaş bunları girmişse   , otomatik IP alınmaya çalışılması yerine  TCp / IP ayarlarını manuel olarak düzenlerse  daha sorunsuz olacaktır.

deadly_saw000
03-10-2008, 01:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
487 mesaj

konfigürasyon ayarları yapılmamış olabilir.bunun için aşağıdaki yöntemleri izleyiniz...
192.168.1.1 adresine giriniz ve karşınıza çıkan kullanıcı ismi ve parola kısmını doldurunuz.eğer bu bilgileriniz bilmiyorsanız kullanıcı isminede parolayada "admin" yazınız(tırnaklar yok).daha sonra sol ksımdaki "quick setup" a tıklayın ve next deyin.burada modem hat bilgilerini bulacaktır.bu bilgiler bulunduktan sonra tekrar next deyin.karşımıza çıkan pencereye hiç dokunmadan  bir daha next deyin.şimdi sizden PPP username ve password isteyecektir.burada size verilen kullanıcı adınızı ve şifrenizi giriniz.(turktelekom,biri,turk.net vb. firmaların size verdiği).daha sonra "always on" diyerek next e tıklayınız ve hiçbir şeye dokunmadan next deyip finish'e tıklayınız.ardından 2 dk bekleyeceksiniz.2 dk sora connect to ınternet menusu karşınıza gelecektir.burada connect butonuna basınız ve"disconnect"butonunun gelmesini bekleyiniz.disconnect butonu karşınıza gelirse pc niz internete bağlanmıştır.
Umarım yardımcı olabilmişimdir...Geek