İnternete bağlanan her yerde Opera olacak!

CHIP Online
02-04-2009, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Opera'nın hedefi sadece bilgisayarlarda var olmak değil. Bakın alternatif tarayıcının ilk hedefi ne?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... a-olacak_11855.html

Microsoft Internet Explorer ve Mozilla Firefox kadar geniş bir kullanıcı kitlesine hitap etmese de, belli bir kullanıcı kitlesine sahip olan Opera, kullanıcılarına sunduğu farklı ve kullanışlı fonksiyonlarla zaman zaman haberlerimize konu olmayı başarıyor.

Bu bağlamda geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Opera'dan Jean-Christophe Vuillot, Opera'nın yakın gelecekte cep telefonu ya da oyun konsolu gibi internete bağlanabilen cihazların dünyasında ciddi bir atılım gerçekleştireceğini duyurdu. Kullanıcı kitlesi bir hayli dar olan Opera, buna rağmen TV , cep telefonu ve Nintendo Wii gibi farklı platformlarda kendini göstermeyi başarıyor.

"İnternete bağlanabilen cihazların dünyasında çok önemli bir rol oynayacağız." diyen Vuillot, widget'ların Opera yüklü mobil telefon ya da oyun konsolları altında da çalışabileceğini ifade etti.

Tüm konu: İnternete bağlanan her yerde Opera olacak!

İzleyin: Daha bir dokunmatik Opera

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Opera kullanıcısı mısınız?

man on the moon
02-04-2009, 10:47   |  #2  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj

Tabii ki!
eğer opera olmasaydı firefox eklentileri bu kadar da kullanışlı olmazdı. eklentiler sadece firefoxu opera ya yaklaştırır.
Ama tilkiler giremez..

Son Düzenleme: man on the moon ~ 02 Nisan 2009 18:30
Banned
02-04-2009, 16:14   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
232 mesaj

ben kullanıcısı değilim hiç de sevmem bu uyduruk tarayıcıyı ama buraya yazıyorum çünkü onlar her fırsatta başka tarayıcılara çamur atıyorlar bıktık artık bu operacılardan....tarayıcınızı da alın gidin başkalarına çamur atmayın...

Mustafa Can
02-04-2009, 17:53   |  #4  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
2,248 mesaj

opera kullanmuyorum

IAşkSafari

biraz yavaş ama hoşuma gitti şu mac os x

_Neo_
02-04-2009, 18:20   |  #5  
_Neo_ avatarı
Yıllanmış Üye
806 mesaj

Opera kullanıyorum,aşığı filan değilim öyle tarayıcı takıntım olmaz.Her tarayıcnın bi eksiği var.Opera  kullandığım kadarıyla bana hiç kelek yapmadı.Ders seçimi yaparken yardımcım operaydı,sağolsun seçtikKahkaha

bwhiteb
02-04-2009, 18:25   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,354 mesaj

OperAAlkış

Hayalet 26
02-04-2009, 18:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj
PIRANHA_
ben kullanıcısı değilim hiç de sevmem bu uyduruk tarayıcıyı ama buraya yazıyorum çünkü onlar her fırsatta başka tarayıcılara çamur atıyorlar bıktık artık bu operacılardan....tarayıcınızı da alın gidin başkalarına çamur atmayın...

Ya senin yaptığına ne demeli.Bilmediğin bişey hakkında neye dayanarak bu yorumu yapıyorsun?
2 yıldır Opera kullanıyorum .Operaya uyduruk tarayıcı diyenin aklından şüphe ederim.

erdem barış
02-04-2009, 19:27   |  #8  
erdem barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,312 mesaj

herkeste aynı fikir kendi kullandıkları programlar antivirüsler en iyisi diğerleri kötü var mı böyle bişey?

Banned
02-04-2009, 20:16   |  #9  
Banlandı
232 mesaj
Phantom26

Ya senin yaptığına ne demeli.Bilmediğin bişey hakkında neye dayanarak bu yorumu yapıyorsun?
2 yıldır Opera kullanıyorum .Operaya uyduruk tarayıcı diyenin aklından şüphe ederim.
operayı da gördük kurduğumuz zaman sen git de kendi "aklından" şüphe et 3 kuruşluk hakaretlerini de kendine sakla hiç uğraşamam senin gibilerle zaten zamanında az uğraşmadım onun için cevap verirken başkalarının canını sıkmayacak cevaplar yaz forum burası dingonun bilmemnesi değil...

Hayalet 26
02-04-2009, 20:56   |  #10  
Yıllanmış Üye
2,018 mesaj
PIRANHA_
operayı da gördük kurduğumuz zaman sen git de kendi "aklından" şüphe et 3 kuruşluk hakaretlerini de kendine sakla hiç uğraşamam senin gibilerle zaten zamanında az uğraşmadım onun için cevap verirken başkalarının canını sıkmayacak cevaplar yaz forum burası dingonun bilmemnesi değil...
Vay be hem suçlu hem güçlü.Olayı başlatan kendinsin ukalaca yorum yazıp zeytinyağı gibi üste çıkamazsın öyle.
Burda yorum yaparken laflarına dikkat edeceksin.Uyduruk dediğin tarayıcıyı neye göre yargılıyorsun bunu kanıtlayacaksın o zaman.Öyle havadan atıp tutmayla olmaz bu işler anladın mı..

MBTGROUP
02-04-2009, 21:09   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,727 mesaj

Bilmem kullanmadım IE 8 kullanıyorum  sadece, öle eklentiyle felen uğraşamam ben ya.

Banned
02-04-2009, 23:51   |  #12  
Banlandı
232 mesaj
Phantom26
Vay be hem suçlu hem güçlü.Olayı başlatan kendinsin ukalaca yorum yazıp zeytinyağı gibi üste çıkamazsın öyle.
Burda yorum yaparken laflarına dikkat edeceksin.Uyduruk dediğin tarayıcıyı neye göre yargılıyorsun bunu kanıtlayacaksın o zaman.Öyle havadan atıp tutmayla olmaz bu işler anladın mı..
tamam tamam git işine uğraştırma beni...

man on the moon
03-04-2009, 02:27   |  #13  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
2,151 mesaj
pcword
Bilmem kullanmadım IE 8 kullanıyorum  sadece, öle eklentiyle felen uğraşamam ben ya.
eklentiyle uğraşmayacaksan opera kullanacaksın.

AtoX
03-04-2009, 17:15   |  #14  
AtoX avatarı
Yıllanmış Üye
517 mesaj

@ phantom26

Adamın Operayı sevmediği belli. Yapacak birşey yok.
----------------------------------------------------
Daha hiçbir tarayıcı opera kadar rahat ve kullanışlı olmadı. Eğer webde gezinmekten zevk alıyorsanız önerilebilecek tek tarayıcı.