İnternete kota onları da vurdu!

CHIP Online
14-06-2010, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Limitsiz internet sadece Türkiye'nin sorunu değil, işte bir başka ülkede kota yüzünden yaşananlar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... da-vurdu_20635.html

Resimlerle: iPhone için 8 yaratıcı ve eğlenceli iş!

İngiltere'nin en büyük telekomünikasyon firmalarından olan O2, iPhone kullanıcıları için sınırsız internet pakedini artık pazarlamayacağını açıkladı. O2'yi tercih eden yaklaşık 2 milyon iPhone kullanıcısı artık sınırsız internet kullanamayacak.

O2 bu uygulamayı başlatan ilk firma da değil.  Telekomünikasyonda büyük bir isim olan Vodafone firması da sınırsız internet sağlamayı durdurmuştu. Bu iki devin sınırsız internet paketlerini iptal etmelerinin sebebi ise kullanıcıların çok az olması.

İngiltere'de %97'lik bir kesim iPhonelarıyla ayda ortalama 200 MB veri indiriyor. Sınırsız internete sahip olan kesim çok az. Dolayısı ile telekomünikasyon firmaları bu paketlerini iptal ediyor. Firmalar için büyük kar demek olan bu işlem ise şimdiden tepkileri çekmiş durumda.

Birçok kullanıcı smartphone ile Gigabaytlar indirmenin zaten mantıksız olacağını sınırsız internet kullananların 500-600 mb civarı veri indirdiklerini iddia ediyor. Vodafone ve O2 ise çoğalan iPhone kullanıcılarının interneti daha efektif biçimde kullanmalarını sağlamak için böyle bir uygulamaya gittiklerini söylüyor.


Tüm konu: İnternete kota onları da vurdu!

İzleyin: iPhone 4 Resmen tanıtıldı!

Resimlerle: iPhone için 8 yaratıcı ve eğlenceli iş!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Adil kullanım politikası hakkında ne düşünüyorsunuz?