İNTERNETİM ÇOK YAVAŞLADI YARDIM LÜTFEN!

melihfb
26-05-2009, 16:27   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
265 mesaj

internetim çok yavaşladı indirme hızı 5 e falan düştü hiç takılmadan oynatılan videolar takılarak oynatılıo sebebi ne olabilir yardım lütfen

Mustafa@PC
26-05-2009, 16:30   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

1.Zararlı yazılım olabilir

2.Modemde sorun olabilir.

3.Ethernet kartında yada sürücünde yada kablosunda sorun olabilir.

4.Tarayıcıda sorun olabilir,ayarlarını sıfırlayın,yüklediğin toolbarları kaldır.

Yani anlıcağın bir çok nedeni var eğer 1-2 sitede bunu yapıyorsa da hemen sorun var demek yanlış olur

OSMAN BAĞÇEVAN
27-05-2009, 23:49   |  #3  
Denetmen
6,606 mesaj

1. zararlı yazılım konusunda olamaz..benim internet format attıktan sonra hızlı oluyor ama 1hafta geçmeden çok yavaşlıyor..

2.modem ilk aldığım gibi herhangi bir bozukluk yok..nasıl bir sorun olabilir..

3.ethernet kartında sorun olsa format attıktan hemen sonra indirme hızı yüksek aradan 1 hafta civarında zaman geçtikten sonra yavaşlamazdı..sürücü ve kablo da aynı şekilde

4.internet de hata var diyelim..mozilla firefoks da çok eklenti dielim..opera da ve avant browser de de hata mı var yani..hepsini kullanıyorum pc mde.

1-2 sitede yapsa hiç ilgilenmem bile ...bağlantı sorunlarını algıla vb.gibi sorunlar artık hiç hoşuma gitmemeye başkadı..
windows 7 rc 7127 kullanıyorum..

HugOBoss___
28-05-2009, 00:26   |  #4  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

arkadasım bakım çalışması falan yapıyor ttnet ara ara ondan olabilir... en iyisi ttnet çağrı merkezini aramak

Mustafa@PC
28-05-2009, 01:12   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj
osman_2626
osman_2626
format attıktan sonra hızlı oluyor ama 1hafta geçmeden çok yavaşlıyor..
Sencede bu zararlı yazılım olma olasılığı değil mi ?

Yani 1 hafta içindeki girdiğin siteler,veya indirdiğin programlarda bir sorun olamaz mı ?

Format atar atmaz güvenlik programını kuruyormusun ?

Güvenlik programın nedir ?

SR71BlackBird
28-05-2009, 20:33   |  #6  
SR71BlackBird avatarı
Yıllanmış Üye
175 mesaj

Zararlı yazılımlar bant genişliğini sömürüyor olabilir bir bot ağının parçası olmuş olablirsin

mancukya
29-05-2009, 02:22   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Arkadas format atiyormus bir sey olmaz onun makinaya virus falan girmez girse bile format atiyor zaten

SüRmenaJ KaOSs
29-05-2009, 04:16   |  #8  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj

virüsden olamaya bilir bendede olmuşdu bi zamnlar vinamp falanda tıkanıyodu sonra ses driver programını kapadım sorun çözüldü seninkiside buna benzer bişey olabilir

ADSL2+ combo modem 24mbps download/4mbps upload :D nod32 2.70 full ayarlarını kendim yaptım sonra gel keyfim gel
hava atmak amaçlı değil arkadaşa örnek verebilmek için yazdım =)

Son Düzenleme: SüRmenaJ KaOSs ~ 29 Mayıs 2009 04:16
mancukya
29-05-2009, 13:49   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

Mustafa bu forumdaki en bilgili kisilerden birisi sana söyledigi soruya verdigin cevap.
1. zararlı yazılım konusunda olamaz..benim internet format attıktan sonra hızlı oluyor ama 1hafta geçmeden çok yavaşlıyor.

Format atmayi biliyorsun ama baska bir sey bilmedigin gibi birde verdigin cevap komedi mantiga bak atiyorum 1 hafta iyi sonra yavasliyor yavaslar tabiki sebebi belli ve biz bu arkadas cevap yaziyoruz ya.

Ahmet Ertuğrul
29-05-2009, 15:46   |  #10  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Demek bir hafta içinde dolduruyorsun virüsleri bilgisayara. Benim internetim bir kere yavaşlamıştı, o da durduk yere. Malwarebyte's ve Combofix'le anca düzeldi. İnternet sayacından ha bire bir şeyler indirilip gönderildiğini görebiliyordum, önce güncelleştirme falan diye önemsememiştim ama sonra tarayıcı da donmaya başlayınca anladım. Bir sürü adware ve bir iki trojan çıkmıştı.

barguti
29-05-2009, 17:05   |  #11  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

format at 1 hafta sonra tekrar format at çözümü bu :D

SüRmenaJ KaOSs
29-05-2009, 17:22   |  #12  
Yıllanmış Üye
2,907 mesaj
barguti
format at 1 hafta sonra tekrar format at çözümü bu :
Zuaaa :D

Son Düzenleme: SüRmenaJ KaOSs ~ 29 Mayıs 2009 17:22
OSMAN BAĞÇEVAN
29-05-2009, 18:01   |  #13  
Denetmen
6,606 mesaj

arkadaşım çocuk değilim pc konusunda..internet yavaşlıyor işte..güvenlik programım nod32 v4.0..her driverin son sürümü her programın da en son sürümünü olmasına dikkat ediyorum..internetten her zaman bişey indirmekteyim..rapidshare de ki linkleri atıyorum ve indirme yi kendisi yapıyor..virüs de çıkıyor arada bir..ona da sil demekten başka yapacak bişey yok..tabiki de format atar atmaz güvenlik yazılımımı kuruyorum..önceden avira kuruyordum şu zamanlarda nod32 v4 kullanıyorum..zararlı yazılım.liweri olabilir.onda da nod32 virüsleri buluyor zaten..msn plus olabilir.onda da buluyor virüsü..başka da bildiğim yok...manjulya kardeş istersen cvp atmaya bilirsin..dielim ki pc den anlamıyorum ben.sen bana cvp yazmayacaksın ama benim düşüncem o değil.profesörde olsa pc yi yeni kullanıyor olsa bile ona bişeyler öğretmeye çalışırım..sen bana cvp yazmasan bişey kazanmıcağım için yazmayabilirsin..ama diğer arkadaşların hepsinden yorum olsa bile cvp atmalarını isterim ..çünkü diğer kişiler benden daha bilgili ve üstatlar bu konuda..ben pc den çok anlıyorum deyip anlamayanlardan olmak yerine ,anlamıyorum deyip gerçekten anlayan birisi olmak daha isterim.ayrıca forumda hep üstatlar olacak diye bişey yok..soru soran olacak ki üstat kim ne nasıl cvp veriyor görülecektir..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 29 Mayıs 2009 18:19
Mustafa@PC
29-05-2009, 18:05   |  #14  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
13,125 mesaj

Bulunan virüslerin tam anlamıyla silindiğine emin misin ?

Esed dışında sana Aviranın en son versiyonunu yada KİS 2009'u öneririm.

OSMAN BAĞÇEVAN
29-05-2009, 18:13   |  #15  
Denetmen
6,606 mesaj

tabiki emin değilim kardeş.eminim desem yalan sölemiş olurum..çüünkü işletim sistemim hakkında bile virüs içeriyor olabilir söylentileri var..500gb lık da hard diskim var.orada da mutlaka benim bildmediğim virüsler olabilir
çünkü sadece nod32 ye güveniyorum ve kaçırdıkları da oluyor..avira yı yüklediğimde çok virüs bulmuştu..mesela şu olmuştu : avira age of empires klasöründe virüs bulurken nod32 bulmuyordu..ama tavsiyeler üzerine nod32 yi yükledim..önerin için teşekkür ederim..KİS 2009 değilde Avira yı kullanıcam..

Son Düzenleme: OSMAN BAĞÇEVAN ~ 29 Mayıs 2009 18:14
mancukya
30-05-2009, 18:17   |  #16  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
osman_2626
arkadaşım çocuk değilim pc konusunda..internet yavaşlıyor işte..güvenlik programım nod32 v4.0..her driverin son sürümü her programın da en son sürümünü olmasına dikkat ediyorum..internetten her zaman bişey indirmekteyim..rapidshare de ki linkleri atıyorum ve indirme yi kendisi yapıyor..virüs de çıkıyor arada bir..ona da sil demekten başka yapacak bişey yok..tabiki de format atar atmaz güvenlik yazılımımı kuruyorum..önceden avira kuruyordum şu zamanlarda nod32 v4 kullanıyorum..zararlı yazılım.liweri olabilir.onda da nod32 virüsleri buluyor zaten..msn plus olabilir.onda da buluyor virüsü..başka da bildiğim yok...manjulya kardeş istersen cvp atmaya bilirsin..dielim ki pc den anlamıyorum ben.sen bana cvp yazmayacaksın ama benim düşüncem o değil.profesörde olsa pc yi yeni kullanıyor olsa bile ona bişeyler öğretmeye çalışırım..sen bana cvp yazmasan bişey kazanmıcağım için yazmayabilirsin..ama diğer arkadaşların hepsinden yorum olsa bile cvp atmalarını isterim ..çünkü diğer kişiler benden daha bilgili ve üstatlar bu konuda..ben pc den çok anlıyorum deyip anlamayanlardan olmak yerine ,anlamıyorum deyip gerçekten anlayan birisi olmak daha isterim.ayrıca forumda hep üstatlar olacak diye bişey yok..soru soran olacak ki üstat kim ne nasıl cvp veriyor görülecektir..
Osman kardes bastan no32 var koruyorum desen anlarimda direk senin verdigin cevap fomat atinca bir hafta iyi oldumu bu cevaplarda girgir amacli oluyor kusura bakma.
Burada birazda hata sende makinanin 1 hafta sonra korumana ragmen eski haline geliyorsa ilginc bir durum.
Msnplus icinde bir ton spyware programi var virus görmesi dogal sponsor secenegi kaldirilmadan kurulmaya calisilirsaki cogu kisi kaldirmiyor makineye cok güzel özellikler katar.
Neyse klasik olarak günlük ccleaner cekmek, free registry  ile taratmak ve disk birlestirme harici ilerleyen dönemde bir sey yapamazsin zaten.
Makine icini acip islemciye kadar cikartmani islemci macunu ve toz bakimindan kontrol etmek ve fan icinede bakmanin yarari belki az bir ihtimal olabilir.
Yada kurdugun bir program yada onun cracki icinde herhangi bri malware yada spywaremi var oda olabilir bu durumda nod32yi antimalware ve spybot ile desteklemeni tavsiye ederim baskada bir seyde aklima gelmiyor isin asli.

Son Düzenleme: mancukya ~ 30 Mayıs 2009 18:19
OSMAN BAĞÇEVAN
30-05-2009, 22:51   |  #17  
Denetmen
6,606 mesaj

yardım için teşekkürler..

osangu
23-11-2013, 06:11   |  #18  
Taze Üye
19 mesaj

http://kutahyatamircisi.com/gene ... -ve-surekli-kopuyor 

adresinde detaylı anlatım yapılmıştır, sebep ve çözümleri mevcut

jupiter65
23-11-2013, 06:45   |  #19  
jupiter65 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,169 mesaj

Microsoft Security Essentials Yükle (ücretsiz) sistemini tam tarama ile tarat. Varsa mutlaka buluyor virüsü. Sonra  Malicious Software Removal Tool indir ve kurulum yapmadan tarat.