internetim çok yavaşladı.

ciscon
06-01-2014, 20:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Slm arkadaşlar.
Benim sorunum şu. Birkaç yıldır yüz metre uzaktaki bir modemden kablosuz olarak bağlanıyorum. İnternetim günden güne yavaşlıyor. 
Benimle birlikte birkaç kişi daha bağlanıyoruz. Kimsede sorun yok.
Son birkaç aya kadar çok hızlıydı. Arkadaşlarınki hala çok hızlı.
Bağlandığımız modemin ayarlarını beraber yapıyoruz, bana özel hiçbir durum yok.
Yeni formatladım her şey yüklü ve güncel durumda.
Yeni adaptör aldım ama sonuç vermedi. Arkadaşlardan birinin adaptörünü ve kablosunu denedim yine yok.
Arkadaşlarda biri daha uzak, ddr2 ve kötü bir sistemi var. Benimki orta seviye ddr3.
Sorun benim bilgisayarda ama ne olabilir ?
NOT: Bir ay önce sorun yoktu. Hiçbir değişiklik olmadı.

2.not: Aslında bu soruyu biraz önce üye olduğum bir sitede sordum ama istediğim cevabı veren yok. Ben ağdaki herkesin pc si hızlı kimsede sorun yok diyorum onlar müşteri hizmetlerini ara diyor. Adamlar gelip anakartımı tamir edecek sanki.
Yetmez gibi birde bir günlük ceza vermişler bana . Gerekçede bir şey  yerine bişey yazmışım.
Üyeyi bol bulmuşlar ... lerını öptürüyolar. öyle bir sitede birçok üyenin olmasına çok üzüldüm. çünkü ben kişilikli biri olduğum için bir daha asla o siteye girmem. bir harf eksik yazdım diye kimse bana ceza veremez. çünkü ben türkçe konuşan biri olarak değil, türk olarak varım. bazı üyeler bu yapılanı kınamak için konu açıncada sitenin moderatörü admini türkçemize sahip çıkalım diye cevap yazıyorlar. belki ben ilkokul mezunuyum,  yada türkçe dersim zayıf. neden ikinci sınıf muamelesi yapıyorsunuz.   Türkçeden önce türklüğüme sahip çıkarım ben. siz kimsiniz ki bir harf için bana ceza keseceksiniz.  madem sizin için türkçe konuşmak türk olmaktan daha önemli , madem bir kaç imla hatası için bir türkü sitenizden atacak kadar türkçeye önem veriyorsunuz o zaman önce üyelerinizin ve sitenizin adını türkçe yapın.