internette bazı sayfaları görüntüleyemiyorum

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
bekirist
16-03-2004, 10:36   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

internette bazı sayfaları görüntüleyemiyorum. örneğin mynet in ana sayfasını açıyorum alt sayfaları açamıyorum.mail lerime giremiyorum . bunun gibi birkaç site daha var. bu kendi bilgisayarımda böyle ama arkadaşımın bilgisayarında bu sorunu yaşamıyorum

hasanyasin
16-03-2004, 13:08   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Internet>>Web Servisleri Bölümündeki "internet explorer güvenlik" başlıklı konuyu okuyup, orada sorduğum sorulara, burada kendi sorununuzla ilgili yanıt verirseniz, size de yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince...

okansakars
26-07-2004, 11:59   |  #3  
Taze Üye
2 mesaj

buyuk ihtimalle dil kodlamasından İnternet explorer sayfasının bi yerine sağ tıkla Dil kodlamasını otomatik seç yap Sorun hallolur diye tahmin ediyom

webaytek
26-07-2004, 15:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
659 mesaj
alıntı:
buyuk ihtimalle dil kodlamasından
+1 +10 hatta +100

ama sorununun kesin çözümü windows ve ie versiyonunu bildidirsen daha rahat cevaplanır

StArLoRd
29-07-2004, 23:05   |  #5  
Üye
53 mesaj

Merhaba arkadsaşlar bir konuda yardımınızı rica edecem ben internet explorer sayfasından bir adrese baglandıgım zaman sayfa açılmıyor ve hata veriyor hata koduda aynen şu HTTP Error 403-forbidden internet explorer şimdi bu nedemek oluyor bilen varsa lütfen yardım edin bu hatayı nasıl düzeltebilirim benim bilgisayarda xp kurulu saygılar........Kızgın

webaytek
30-07-2004, 09:31   |  #6  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

eğer girdiğin adres örneğin http://www.benimsitem.com/cgi-bin diyelim
site benim ben cgi-bin altdizinini senin görmeni istemiyorsam yetki vermem - sen de böyle bi mesaj alırsın Yani
"bu siteye girmeye yetkin yok" internet explorer ın hata kodu 403'tür.

ama dersen ki benim girdiğim her sitede bööle oluyo onu bilemem - zannetmiyorum foruma girebildiğine göre Göz kırpma

500 - internal error - Sunucu veya kullanılan script'e ait hata
403 - giriş yetkiniz yok - buna yapacak en iyi şey son "/" dan  bir önceki "/" 'a kadar silip yeniden siteye girmeyi denemek
404 - dosya bulunamadı - dosya kaldırılmış - fazla zorlama ulaşamazsın
diğer hatalar için system (win98) klasöründeki (diğerleri için system32) shdoclc.dll dosyasını inceleyebilirsiniz.

yavuzselim
30-07-2004, 15:31   |  #7  
Taze Üye
11 mesaj

güvenlik ayarlarını en düşük düzeye getir yada varsayılan olarak ayarla

webaytek
30-07-2004, 15:35   |  #8  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

@yavuzselim bu dediğini microsoft bile tavsiye ediyor ama ben yine tecrübenin herşeyden kesin olduğunu iddia ediyorum - bu işlem windows 95ten başka kullandığım hiçbir bilgisayarda işe yaramadı

StArLoRd
31-07-2004, 12:14   |  #9  
Üye
53 mesaj

Merhaba arkadaşlar herkeze slmlar webaytek dostum benim girmek istedigim site www.belesci.com ve ben bu siteye daha önceleri giriyordum yani böyle herhangi bir hata kodu vermiyordu hatta ve hatta bu siteyede üye olmuştum yanlız şimdik giremiyorum bu nasıl iştir anlamış deyilim ayrıca bu hata kodu hakkında bilgilendirdigin için tşkler birde yavuzselim arkadaşım senin dedigini yapmıştım zaten ama bir faydası olmadı yinede tşk ederim......

webaytek
02-08-2004, 12:33   |  #10  
Yıllanmış Üye
659 mesaj

temporary internet files klasörünü bir temizlemeyi dene bence... işe yarayabilir. Ben cookie olayından biraz biraz anlarım da bu cookieleri artık kafalarına göre yazmaya başladı bu deli siteler...
Cookieleri de bi temizle olmazsa karmaşık işere girişelim... iyi çalışmalar