internette uygunsuz reklam

HPQ-User
20-09-2007, 00:07   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

angel gül sormuş:
iş yeri bilğisayarım uzun süredir net kullanıyorum ama nedense 1 haftadır girdiğim sitelerin haber bölümünde uygunsuz reklam var evdeki bilğisayarımdan aynı sitede saatlerce dolaşıyorum bu sorun yok tahminim bir link atılmış nod32 kullanıyorum tarattım sorun bulamadı sizce nasıl bu sorunu çözebilirim

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows 2000 / NT
Sistem Özellikleri:
iş yeri bilğisayarım

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.0)

merve06
20-09-2007, 06:11   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
114 mesaj

nod32nin sonradan yapılan ayarları var onları yapman lazım. yada nod32yi kaldır, kaspersky 2007 yükle updatelerini tamamla, programı turkçe yap, manuel tarama ayarlarını maksimum yap, özelleştirden derinlemesine taramayı seç, tehlikeli olabilecek yazılımların tanınmasını istiyorum u seç, genişletilmiş zararlı yazılım taramasını da seç. bilgisayarı tara düzelir.

Borga-x
20-09-2007, 08:02   |  #3  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
merve06
nod32nin sonradan yapılan ayarları var onları yapman lazım. yada nod32yi kaldır, kaspersky 2007 yükle updatelerini tamamla, programı turkçe yap, manuel tarama ayarlarını maksimum yap, özelleştirden derinlemesine taramayı seç, tehlikeli olabilecek yazılımların tanınmasını istiyorum u seç, genişletilmiş zararlı yazılım taramasını da seç. bilgisayarı tara düzelir.
Bunların bır kısmı dogru ama hepsını yapmasına gerek yok.
Adaware veya webroot spy sweeper programlarını kur, guncelle ve guvenlı kıpte sıstemını adam gıbı tarat sorun kalkacaktır

theironman
20-09-2007, 10:31   |  #4  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

adaware kullanmana ben de salık veriyorum, tek başına yeterli geleceğini düşünüyorum.

h.ozgur
21-09-2007, 00:21   |  #5  
Yıllanmış Üye
338 mesaj

spyware doctor ve kisi yükleyip genel bir tarama yaparsan hiç bir sorun kalmayacaktır..kolay gelsin

angel gül
22-09-2007, 18:12   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

söylediğiniz gibi ad-aware programını indirdim ek türkçe yamasınıda indirdim tarattım temizledi nete girdiğimde genede gitmedi o uygunsuz reklamlar

bende başka bir program olan a-squared 3.0 programını indirdim tarattım o programda bir sürü virüs buldu temizledi ama genede uygunsuz reklamdan kurtulamadım rica ediyorum bu konuda yol gösterirmisiniz AğlıyorBeğendim

merve06
01-12-2007, 21:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
114 mesaj
angel gül
söylediğiniz gibi ad-aware programını indirdim ek türkçe yamasınıda indirdim tarattım temizledi nete girdiğimde genede gitmedi o uygunsuz reklamlar

bende başka bir program olan a-squared 3.0 programını indirdim tarattım o programda bir sürü virüs buldu temizledi ama genede uygunsuz reklamdan kurtulamadım rica ediyorum bu konuda yol gösterirmisiniz AğlıyorBeğendim

arkadaşım sen kaspersky 2007 yüklemelisin
yükleme bitince restart ister restart yap
ilk güncellemeden sonra da restart ister bidaha restart yap
pc tekrar açılınca geri kalan güncellemeleri de tamamla
sonra pc yi tara sorunun kalmaz..
kaspersky kurulumda key isteyecek
30 günlük deneme sürümünü seç nede olsa 30 güne gerek yok amaç sadece uygunsuz reklamı silmek
yada satın al eğer satın alamazsan da bana özel mesaj atabilirsin yardımcı olurum

XxXDaRKoXxX
01-12-2007, 21:20   |  #8  
Yıllanmış Üye
3,720 mesaj

Nod32 sadece antvirüs yazılımıdır bundan dolayı spywareleri tanımaması normal ad-ware kullan derim ben kaspersky ı da yanına döşe yat keyfine bak!

crixallis31
02-12-2007, 15:59   |  #9  
Yıllanmış Üye
596 mesaj

yuakarıda yazıyor ama güvenli kipte taramayı denemedin sanırım bulup sildi gözükmesine rağmen öteki açılışta yine geliyorsa.Ya da girdiğin sitelerden birinde bu reklam yazlımı var sürekli ona giridğin için sen siliyon ama bulaşıyo sonraki girmende yine.KİS  ve spyware doctor u kur güncellee güvenli modda tarat normalde de bu programları kullanmanı tavsiye ederim ama sisteme fazla yüklenmemesi için spywarenin kalkanını kapat başalngıçta açılma özellğini de kapat haftada bir aç güncelle ve tarat.tabi satın alma işini nasıl yaparsın sen bilirsin

Son Düzenleme: crixallis31 ~ 02 Aralık 2007 16:02