İnternette Veri Alışverişinin Sıfırlanması

delet
02-10-2008, 14:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Sorunumu daha detaylı anlatayım: Son iki gündür -normalde günlerce dl da kalan pc- uyandığımda pc nin veri alışverişinin sıfırlandığını görüyorum. Modem her zaman olduğunu gibi çalışıyor ışıklarında falan bir sorun yok.

Bugün de şöyle gelişti sorun: PC başına oturdum her şey yolundaydı net falan tıkır tıkır çalışıyordu bir süre bir 10-15dk gibi. Sonra net sıfırlandı hiçbir yere girmiyor msn den düştü, torrent durdu, web siteleri açılmadı. Bu arada msn troubleshoot yapıyordu ve sorunun default gateway'de olduğunu tespit etti ancak bunu çözemedi ve modemi kapatıp açmam gerekti. Hala bulamadım sorun nerede?!

Virüs taramasından falan geçirdim pcyi pek bir şey çıkmadı, çıkanları da sildim ancak sorunun devam ettiğini gördüm.

Modem iki pc arasında paylaşılıyor, ikisi de windows xp kullanıyor, ben usb ile diğer pc ethernet ile bağlanıyor. Diğer bilgisayarda böyle bir sorunla hiç karşılaşılmadı.

Benetton
02-10-2008, 14:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

startup da çalışan bir programdan kaynaklanıyor olabilir. Başlangıç da çalışan programlarını bi check et..

delet
02-10-2008, 14:58   |  #3  
OP Taze Üye
6 mesaj

Orada bir sorun yok çalışan programların hepsi (iki tane var zaten) kontrolümde.

Benetton
02-10-2008, 15:00   |  #4  
Yıllanmış Üye
144 mesaj

PC çalışma gruplarında bir farklılık olabilir mi?.. MSHOME WORKGROUP vs.. microsoft'da bazı makalaler var.. birazdan sana yollarım onları.. Bi de onlara bakarsın.

delet
02-10-2008, 21:13   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

Sorun gpedit.msc ya da regeditte değiştirdiğim bir şey olsa ne olurdu?