İnternetteki en iyi müzik kaynakları

CHIP Online
13-05-2010, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

CHIP Online, ücretsiz ve yasal MP3'lere sahip olmanın yollarını araştırdı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/inte ... ynaklari_19436.html


Resimlerle: "YouTube to MP3 Converter" ile ücretsiz MP3'ler

Eğer dosya paylaşımlarından faydalanmanın yasak olduğunu ve internetten müzik indirmenin yasadışı bir hareket olduğunu düşünüyorsanız, gerçeklerin yalnızca yarısını biliyorsunuz. Aslında kendi MP3 koleksiyonunu arttırmak isteyenler için nette birçok izinli ve yasal kaynak bulunuyor. Chip Online sizler için internetten nasıl ve hangi kaynaklardan ücretsiz müzik indirebileceğinizi araştırdı.

Hızlı internet bağlantıları sayesinde albüm CD'leri satan müzik mağazaları özellikle iki konuda rağbet görmüyor: Birincisi, evinizden bilgisayarınıza müzik indirmek oldukça kolay ve rahat, ikincisi ise mali açıdan daha tasarruflu. Tabi ücretsiz müzikleri nereden indireceğinizi ve diskinize nasıl kaydedeceğinizi bildiğiniz sürece.

İnternette çok sayıda ücretsiz MP3 kaynağı bulunuyor. Bunun en yaygın şekli ise online radyolarda çalan parçaları kaydetmek ve saatler içinde yüzlerce MP3'e sahip olmak. Daha spesifik bir müzik arayanlar ise YouTube gibi ücretsiz müzik sitelerini kullanıyor. Makalemizde sizlere bu kaynaklara ek olarak kaliteli MP3 dosyaları ile düzenli bir müzik arşivine sahip olmanın yollarını anlatacağız.


Tüm konu: İnternetteki en iyi müzik kaynakları

Resimlerle: "YouTube to MP3 Converter" ile ücretsiz MP3'ler


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizin de bildiğiniz ücretsiz ve yasal müzik dinlemeye imkan tanıyan internet siteleri var mı?

man on the moon
13-05-2010, 03:12   |  #2  
man on the moon avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,151 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2006

www.fizy.com

wickerman
16-05-2010, 01:59   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
644 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2005

www.jamendo.com

Sanatçıların tam albümlerini veya ücretsiz parçalrını yükledikleri ve sizin de indirebileceğiniz bir site. İsterseniz üye olup albümlere yorum yapmak veya puan vermek elinizde. Ayrıca PayPal üzerinden bağış yaparak şarkıcılara maddi destek de verebiliyorsunuz. Siteden sadece MP3 olarak albüm indirebiliyorsunuz. Dahili oynatıcısı sayesinde indirmeden de şarkıları dinlemek mümkün. Tüm albümler Creative Commons altında lisanlı.