INTERNETTEN BİSEY INDİRİRKEN HATA

HPQ-User
17-03-2007, 11:51   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

NODUNCAN sormuş:
BİLGİSAYARIMDAN İNTERNETTEN BİRŞEY İNDİRMEYE KALKTIGIMDA %99 GELİNCE DURMA MEYDANA GELİYOR. TABİ BU SÜREKLİ OLMUYOR AMA GENELİNDE BOYLE BİR SONUCLA KARSILASIYORUM. SADECE BİR SİTEDEN MEYDANA GELEN SORUN DEGİL HANGİ SİTE OLURSA OLSUN SORUN FARKETMİYOR. FLASH GET VB. PROGRAM LARLA İNDİRMEYE KALKINCADA AYNI SORUN DEVAM EDİYOR 99'A GELİNCE DURUYOR VE DEVAM ETMİYOR. FORMAT ATTIM YİNEDE SORUN AYNI.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
PENTİUM CORE 2 DUO 1.89
ASUS ANAKART P5LD2
EKRAN KARTI ASUS 512
1 GB RAM
KULLANDIGIM MODEM US ROBOTİC
ADSL 256 SINIRSIZ İNTERNET
KULLANDIGIM ANTİ VİRÜS PROGRAMI NOD32 SÜRÜM 2.7
BİLGİSAYARIMIN BÜTÜN GÜNCELLEŞTİRMELERİ YAPILMIŞ

İnternet Tarayıcı: Opera/9.10 (Windows NT 5.1; U; tr)

İtacHi_
17-03-2007, 12:30   |  #2  
İtacHi_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

arkadaşım sen eğer explorer kullanıyorsan diğer internet tarayıcılarını dene mesela opera yı dene.bide ismini yanlış hatırlamıyorsam firefoks die bir internet tarayıcısı vardı.bunlardan birini dene.ama opera yı denemen daha iyi.Umarım işine yaramıştır.

jeomania
17-03-2007, 14:00   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,251 mesaj

https://www.chip.com.tr/forum/su ... uyarisi_t26820.html burda aynı konuyu açmışsın ama pek ilgilenmemişler sanırımKahkahaKahkahaKahkaha
sen ne sormuşsun millet neler yazmış yaa neyse kardeş belki antivirus programından yapabilir tam 99 a gelince dosya oluşurken tarama yapar o ara bu sorun oluşabilir diye düşündüm başka bir sepeb ne olabilir bilemiyorum.. ha bide 99 da durunca veya 98deyken sen de durdur tekrar indir aynı yerden devam edeceği için tamamlanması lazım diye düşündüm..

yalnız, format attım diyorsun ve sorun aynı. peki tam durma anında hdd ne durumda? harddiscinin ışığı o an devamlı yanıyormu?? ışık sönene kadar bekle sanırım çok büyük bir dosya indiriyorsun :S ilginç bi sorunmuş bu yaUykulu

noduncan
17-03-2007, 19:00   |  #4  
Yeni Üye
33 mesaj

ARKADASIM MOZİLLA VE FİREFOX DENEDİM SORUN AYNI.
VİRÜS PROGRAMIMIDA DEGİŞTİRDİM YİNE SORUN AYNI
HARD DİSKTE BİR SORUN YOK. KÜÇÜK BOYUUTTA BİR ŞEY İNDİRDİGİM DEDE SORUN DEVAM EDİYOR.

OBA
18-03-2007, 14:09   |  #5  
Yıllanmış Üye
3,757 mesaj

bu sorun bir çok download aracında mevcut. flashget in sitesinden sürüm notlarını okursan zaten bunu görceksin. son sürümünde düzelttiklerini söylüyorlar onu deneyebilirsin. son olarak download yapmak için sakın ie kullanma. ben 5 senedir opera kullanıyorum ve bir kez dönüp şe ye bakmış değilim. operanın kendi download aracıda gayet hızlı indiriyo. özellikle rapid den indirceksen farkı mutlaka hissedersin

erkanc
19-03-2007, 02:57   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

modem ayarlarını resetle bence pc de kota filan ölçen programları kaldır hatta modemin firmware ni güncelle eğer bu da olmazsa firewall ayarlarına bak bir de flahget gibi dap gibi download yöneticisi kullan

Son Düzenleme: erkanc ~ 19 Mart 2007 02:59
BordoBereli08
03-04-2007, 03:16   |  #7  
Üye
56 mesaj

erkanc arkadaşımın dediği gibi ilk modemini resetle firewall modem firewallını kapat eğer düzelmesse sorun server kaynaklı olabilir bu çoğu zaman başa geliyor...Flashget gibi d yöneticilerini kullanırsan bu sorundan kurtulursun