intle ekran kartlarından bişe anlamıyorum

by_keles
03-01-2016, 13:18   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
78 mesaj

arkadaşlar laptop alıcam....mesela i3 işlemcili bir laptop bakıyorum fiyatı 1.200 lira kadar ama ekran kartına intel hd yazıyor. bu kart sanırsam ramdan yiyor. benim halaoğlunda acer e1-532 var... intel hd ekran kartı yazıyor. bende acer 5920g var... nvidia geforce 8600m gt ekran kartı var. ama onun makinası benim makinadan daha iyi oyun oynatıyor....kasmıyo bişe yapmıyo... galiba intel ekran kartı ramdan yiyor. halaoğlunun makinada 2 gb ram var. bazı oyunlarda fps yüksek ancak anlık donmalar oluyor. galiba ramdan mesela oyun için 800 mb alınca ram 1.2 gb kalıyor ondanmı donma oluyor. benimkinde donma yok fps düşüklüğü var. ne yapmam lazım orta seviye bir oyun laptopu arıyorum. ben gta 5 i en yüksek kalitede oynasın demiyorum. düşük grafiklerlede olsa rahat oynayacak bi makina arıyorum... bi bakıyom işlemci i3 ekran kartı intel hd yazıyo. ne anladım ben bu işten. bilen varmı ? yada laptop tavsiyesinde bulunabilecek biri ???

Hyuga Kojiro
03-01-2016, 17:06   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Selam kardeş. İntel hd grafik oyunlarda pek işe yaramaz. i3 laptop alacaksan minimum 4 gb ram ve harici ekran kartı bulunan notebook almanı öneriyorum. Mesela benim laptop i5 işlemcili 8 gb ram ve 2 gb harici ekran kartı var. Amd radeon hd 7670m 128 bit. Tüm oyunları medium-high ayarlarda oynuyorum. Oyunlarda Amd grafik kartı çalışıyor. Normal kullanımda intel hd 4000 grafik kartı. Sadece intel hd grafik kartı bulunan laptop alırsan boşa almış olursun. Ben laptobumu 2 yıldır kullanıyorum memnunum. zamanında 1400 e almıştım. 3.Nesil i5-3230 işlemcili 2.60 Ghz Turbo Boost ile 3.2 Ghz 2 gb Amd Radeon Hd 7670M 128 bit harici ekran kartı 8 gb ram 750 gb harddisk windows 8 işletim sistemi. Dolar yükseldi ama 1400 e benzeri özellikte laptop almanı öneririm veya ekran kartı Harici Nvidia Geforce de olabilir. Gt 720M gibi.