invalid partition table(samsung 80gb)

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
habil
19-10-2004, 23:36   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
47 mesaj

hard diskim samsung 80 gb.anakart asus ve cpu celeron 1.7.ilk windowsu kurarken ''invalid partition table''hatası veriyordu.yani windows xp dosyalararı kopyaladıktan sonra restar dan sonra bazen boot edip kurmaya devam bazen de o hatayı veriyordu.sonra başka bir problem çıktı.bazen harddisk görunmuyordu.görünse de makina hep sapıtıyordu.sonra da 76 yerine 10 gb görünüyordu hd nin boyutu.kaç kere fdisk yapıp format çektim olmadı.ben bu sorunu başka hardiskim ile yaşamiyorum.servise götürdum orda bi şey yok dediler.76 yerine 10 gösterse bile normal dediler.Kahkahasonra üsteledim mutlaka bi şey var die başka biri öbürüne ''allah allah bunun dos dosyası kayıp ''dedi.Sinsibi sorun mu var dedim yok yok dediler.gerçi firmaya gönderecez dediler  ama şimdi bu sorun ne?[V]gerçekten hd de mi sorun var yoksa bana mı öyle geliyor?

Son Düzenleme: habil ~ 19 Ekim 2004 23:41
Banned
20-10-2004, 10:39   |  #2  
Banlandı
1,133 mesaj

hdd kartında bir sorun var. sen onu ver halletsinler...

seyfigo
07-11-2004, 17:49   |  #3  
Yeni Üye
20 mesaj

MERHABA,

BU sorun boot sector'deki bilgi celiskilerinden ileri gelmektedir (tabi tam olarak o bolgeye isabet eden bir veya bircok bad sector yoksa) bu sorunu birkac satir kod ile cozmek mumkun, bunun icin yapman gereken 1 adet win 98 SE

veya WIN ME boot disketi bulup makinayi bu disketle acmak...
A:/> ya dustugun zaman

su asagidaki adimlari takip etmek gerekecek

once

DEBUG Yazip enter''a basiyorsun

sayet satir basina dusersen hersey yolunda demektit, yok satir basina dusmez, bad command or

file name hatasi alirsan iste o zaman bu disketin icinde DEBUG komutu yok demektir baska

bir disket bulman gerekecek.

istersen sana kesin callisan bir disket adresi de vereyim

linkindeki

bootmec.exe dosyasini indirip, masaustune kaydedip bu dosyaya cifttiklarsan bu dosya
Floppy de bulunan disketi once formatlar daha sonra ise boot disket haline getirir....
(kaynak site ::)

disket hazir olduktan sonra, makinayi bu diskle boot et, dos'ta A:/> ya dustugun zaman

DEBUG yaz

cursor (- isareti ) stir basina gectigi zaman

su asagidaki komutlari tek tek yazmak gerekecek....

not CR YAZMIYORSUN, CR GORDUGUN YERDE ENTER'A BASIYORSUN

Ornegin sen A 100 yazdiginda makina cevap olrak 139B:0100 gibi baska bir kod yazacak,
enter'a basmadan kodun yanina diger satiri ekleyorsun ve cr gordugun yerde enter'a basiyorsun....

[color=red]A 100 cr
MOV AX,305 cr
MOV CX,1 cr
MOV DX,80 cr
MOV BX,400 cr
INT 13 cr
INT 3 cr
cr
F400 1000 00 cr
G=100 cr
Q cr

en son tekrar A:/> ya dustugun zaman

fdisk yapip tekrar yeni partition'lari olusturabilirsin.....

selamlar

SEYFIGO

Advanced French Technical Support Team Member

alıntı:
Gönderen : habil

hard diskim samsung 80 gb.anakart asus ve cpu celeron 1.7.ilk windowsu kurarken ''invalid partition table''hatası veriyordu.yani windows xp dosyalararı kopyaladıktan sonra restar dan sonra bazen boot edip kurmaya devam bazen de o hatayı veriyordu.sonra başka bir problem çıktı.bazen harddisk görunmuyordu.görünse de makina hep sapıtıyordu.sonra da 76 yerine 10 gb görünüyordu hd nin boyutu.kaç kere fdisk yapıp format çektim olmadı.ben bu sorunu başka hardiskim ile yaşamiyorum.servise götürdum orda bi şey yok dediler.76 yerine 10 gösterse bile normal dediler.Kahkahasonra üsteledim mutlaka bi şey var die başka biri öbürüne ''allah allah bunun dos dosyası kayıp ''dedi.Sinsibi sorun mu var dedim yok yok dediler.gerçi firmaya gönderecez dediler  ama şimdi bu sorun ne?[V]gerçekten hd de mi sorun var yoksa bana mı öyle geliyor?

elite
08-11-2004, 23:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
201 mesaj

+1