iOmega'dan depolama canavarı sabit disk

CHIP Online
01-06-2008, 18:01   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iOmega, eGo adını verdiği harici sabit disklerine 1 TB'lık yeni bir model daha ekledi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/iOme ... abit-disk_7154.html

iOmega'nın eGo isimli harici sabit disklerini bilmeyen yoktur. Özellikle şık tasarımlarıyla dikkat çeken eGo serisi, yeni üyesi Super eGo ile kapasite çıtasını yükseltiyor. Tam 1 TB'lık depolama alanı sunan Super eGo, mavi, kırmızı ve siyah renklerde satışa sunuluyor.

1 TB hiç kuşkusuz büyüleyici bir kapasite. Ancak Super eGo konusunda kafamızı karıştıran birkaç detay var. Bunlardan ilki, sabit diskin 3,5 inç ailesine dahil olması. Bu da, Super eGo'yu taşınabilir sabit disk olmaktan çıkartıp sadece masaüstünde duran harici bir depolama ünitesi haline getirmek için yeterli. Eğer sizin için taşınabilirlik ön plandaysa, o zaman 2.5 inç'lik eGo Portable modellerine göz atmanızda yarar var. Ancak bu modellerde, en azından şimdilik, 1 TB'lık devasa kapasiteyi bulmanız mümkün değil.

Super eGo'nun kafa karıştıran ikinci özelliği ise sadece USB 2.0 arabirimini destekliyor olması.  Üründe eSATA desteği bulunmaması, performans açısından handikap olabilir.

Yine de 1 TB'lık depolama alanı her şeye bedel derseniz, ürünün fiyatı 270 Dolar. Doğruyu söylemek gerekirse bu fiyat, 1 TB'lık bir depolama canavarı için oldukça uygun. Son karar yine de size kalmış...


Tüm konu: iOmega'dan depolama canavarı sabit disk

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: 1 TB kapasiteli bir sabit diske sahip olmak...

Ultiahmate
27-06-2008, 17:38   |  #2  
Ultiahmate avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
52 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2008

Bence çok kötü 40 GB'da bile her taraf çöp yığını 1 TB'de kendimi kaybederim 7 yıl arar bulamam:)