iOS 4.3'de pili tüketen uygulama bulundu!

CHIP Online
22-03-2011, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Yeni iOS 4.3'ten sonra yerlerde sürünmeye başlatan iPhone 4 pil ömrünün suçlusu bakın neymiş...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ios- ... -bulundu_25926.html

Resimlerle: iPhone'la hayata dönen 10 klasik oyun!

iPhone 4'ünüzü veya iPhone 3GS'inizi iOS 4.3'e yükselttiyseniz ve piliniz eskisinden daha hızlı tükeniyorsa bu haberimiz sizi ilgilendiriyor. Bu güncelleme, Apple'ın pil ömrünü etkileyen ilk güncellemesi değil ancak durumu çözmenin bir yolu mevcut.

Sorunun sorumlusunun iOS 4.3 yüklü iPad, iPod touch ve iPhone'lardaki Ping uygulaması olduğu Pocket-Lint tarafından ortaya çıkarılmış.  Uygulama, iTunes tabanlı sosyal ağ hizmetini çalıştırıyor ve bu sayede arkadaşlarınıza bağlanıp müzik tavsiyeleri alabiliyorsunuz. Bu hizmeti kullananlar, pil ömrü onarımını kullanamayacaklar. Ancak Ping'i kullanmıyorsanız onu kapatabilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Genel > Kısıtlamalar'a gidin. Kısıtlamalar etkin ise dört haneli giriş kodunuzu girin. Kısıtlamalar etkin değlise ekranın üst kısmındaki Kısıtlamaları aç'a dokunun ve dört haneli kodunuzu iki kez girin. İzin ver'in altındaki listede Ping'e kayın ve Ping'i kapatın.

Ping'i kapattıktan sonra pil ömrünüzde bir miktar artış hissedeceksiniz. Ne kadar pil kaldığını daha iyi görebilmek için pil yüzdesini etkinleştirebilirsiniz.

Tüm konu: iOS 4.3'de pili tüketen uygulama bulundu!

İzleyin: Cepten PC'nize hükmedin!

Resimlerle: iPhone'la hayata dönen 10 klasik oyun!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Ping hizmetini kapatmak pil ömrünüzü uzattı mı?