iOS 6.0.1 Jailbreak, herkese olmasa da hazır

CHIP Online
05-11-2012, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iOS 6.0.1 jailbreak'i hazır! Ama bu jailbreak, tüm iOS 6 kullanıcılarını sevindirmeyecek!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ios ... da-hazir_36804.html

Resimlerle: Son 20 seneye damgasını vuran 20 cep

iOS 6.0.1 kullanıcıları için Apple cihazlarını kısıtlamalardan kurtaran jailbreak yayınlandı. Ancak henüz tüm iOS cihazları jailbreak'den faydalanamıyorlar.


iPhone Dev Team'ın yayınladığı redsn0w'un yeni sürümü, iOS 6.0.1 cihazlarını da kırabiliyor. Jailbreak şu an sadece A4 ve daha önceki çipleri kullanan iOS cihazlarında kullanılabiliyor. Bunun nedeni ise Jailbreak için A5 ve daha sonraki çipleri kapsamayan &lt;span style="text-decoration: underline;">Limera1n açığının</span> kullanılıyor olması. Jailbreak'in sadece A4 çipleri ve aşağısıyla çalışıyor olması, iPhone 5, yeni iPad'ler ve yeni iPod Touch'ın ondan faydalanamayacağı anlamına geliyor.


Bunun yanında jailbreak, "tethered" olarak adlandırılan cinsten. Yani cihazınızı kapatıp tekrar açtığınızda onu tekrar jailbreak'lemek için bilgisayarınıza bağlamanız gerekiyor.


Apple'ın pek de sevmediği jailbreak'leme işi, iOS kullanıcılarına işletim sistemlerini kişiselleştirme yeteneğini, izin verilmeyen uygulamaları yükleme fırsatını ve fazlasını veriyor.

Tüm Konu: iOS 6.0.1 Jailbreak, herkese olmasa da hazır

Resimlerle: Son 20 seneye damgasını vuran 20 cep

Kaynak: www.chip.com.tr