iOS 6 ve fazlası resmen tanıtıldı

CHIP Online
12-06-2012, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple, bugünkü geliştirici etkinliğinde iOS 6'yı ve çok daha fazlasını tanıttı! İşte tüm bombalar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ios ... anitildi_34171.html

Resimlerle: Apple servetini harcayabileceği 8 şey!

Apple, bugünkü WWDC etkinliğinde &lt;span style="text-decoration: underline;">yeni MacBook'larının</span> ve yeni OS X'in ardından önemli yenilikleri beraberinde getiren iOS 6'yı da resmen tanıttı.


Mobil işletim sisteminin yeni sürümünde ilk dikkat çeken yeniliklerden bir tanesi, geliştirilmiş Siri entegrasyonu. Uygulamaları sesli tanıma ile direkt olarak açmak artık mümkün. Bunun yanında Siri artık otomobillere özel işlevler de sunuyor. Bir süredir duyduğumuz "Siri iPad'e gelecek" dedikoduları da gerçeğe dönüştü: Üçüncü jenerasyon iPad, artık Siri'yi destekleyecek.


Yeni haritalar: Apple'ın sıfırdan meydana getirdiği uygulamanın sunduğu en önemli yenilik, navigasyon özellikleri. Siri ile entegre olan navigasyon özellikleri sayesinde iPhone'unuza yoldayken sorular sorabiliyorsunuz.


Fly Over adındaki diğer bir yeni özellik ise şehirlerin 3 boyutlu modelleri üzerinde dolaşmanıza izin veriyor. Apple'ın yeni harita uygulaması da Google'ınki gibi vektör tabanlı olduğundan yakınlaşıp uzaklaşmak oldukça kolay.


Facebook entegrasyonu: iOS 6'da Facebook'a erişmek artık daha kolay (öncesinde Twitter'da olduğu gibi). Uyarı merkezi ile entegre edilen işlev, tek bir kaydırma ile Facebook ve Twitter durumunuzu güncellemenize izin veriyor.


Tüm Konu: iOS 6 ve fazlası resmen tanıtıldı

Resimlerle: Apple servetini harcayabileceği 8 şey!

Kaynak: www.chip.com.tr

efeoglu
12-06-2012, 14:04   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
3,430 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2011

dünyanın gerçekten en iyi işletim sistemi iOS...