iOS 7'deki gizli özellikler!

CHIP Online
16-07-2013, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iOS 7'nin yeni tasarımı ve uyarı merkezi dışında sunacağı bu "gizli" yeniliklerden haberiniz var mı?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ios ... ellikler_41516.html

Resimlerle: İşte tasarımı baştan aşağı yenilenen iOS 7!

iOS 7'nin iPhone'a getirdiği yeniliklerin yanında Apple'ın gizlediği, istek listesi, alt klasörler ve yeni çoklu dokunmatik hareketleri gibi işlevler de var.

Yeni kullanıcı arayüzü ve Control Center, iOS 7'nin en önemli özellikleri arasında. Şimdiye kadar pek konuşulmayan istek listesi işlevi ise ilginizi çeken ancak hemen satın almak istemediğiniz uygulamaları ve oyunları not almanıza izin verecek. Bu listeye sadece ücretli uygulamalar girebilecek, işlev ücretsiz uygulamalarda görünmeyecek.

Video kaydetme işlevindeki bir yenilik sayesinde iki parmağınızı ekran üzerinde açarak yakınlaşabilecek veya çimdikleyerek uzaklaşabileceksiniz.

iOS 7'nin final sürümünde karşımıza başka sürprizler de çıkabilir. Geliştirici Hamza Sood'un bulduğu gizli sistem menüsü dışında keşfedilen bir parmak hareketi, parmağınızı ekranın kenarından veya köşesinden çekerek uygulamalar arasında geçiş yapmanıza izin veriyor. Kenardan kaydırma (Edge Swipe) işlevi iOS 7'de standart olarak yer alsa da, sadece belirli sistem uygulamalarında çalışıyor.

Tüm Konu: iOS 7'deki gizli özellikler!

Resimlerle: İşte tasarımı baştan aşağı yenilenen iOS 7!

Kaynak: www.chip.com.tr