iOS 8'deki önemli özellikler iOS 8.1'e kaldı!

CHIP Online
06-05-2014, 12:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'ın yeni mobil işletim sistemi iOS 8'de olması beklenen özellikler, başka bahara kaldı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ios ... -e-kaldi_46905.html

Resimlerle: İşte tasarımı baştan aşağı yenilenen iOS 7!

Apple'ın, iOS 8 için düşündüğü bazı özellikleri iOS 8.1'e erteleyeceği bilgisi internete sızdı. Bu özelliklerin arasında bazı harita fonksiyonları da yer alıyor. Apple'ın iOS 8'i önümüzdeki ay yapılacak geliştiriciler konferansında tanıtması bekleniyor ancak sistemin kullanıcıya ulaşması sene sonunda yeni donanımlarla birlikte olacak.


İçeriden sızan bilgilere göre Apple aynı zamanda yeni OS X'i hazırladığı için elindeki kaynakların bir kısmını da bu çalışmaya ayırmış durumda. Dolayısıyla iOS 8 için başlangıçta düşünülen bazı yeteneklerin sene sonuna yetişmeyeceği kabul edilmiş durumda. iOS 8'de olması beklenen yeni özellikler arasındaysa, uygulama ön izleme, iTunes Radio, toplu taşıma araçları rehberi gibi yetenekler yer alıyor. Apple kullanıcıları ayrıca iOS 8 ile birlikte Siri'yi şarkı tanımlamak için de kullanabilecek.


iOS 8'in farklı ekran çözünürlüklerini desteklemesi de gündemde. Fakat, OS X çalışmalarının yoğunluğu nedeniyle Apple'ın iOS 8 için düşündüğü daha birçok özelliğin iOS 8.1 güncellenmesine erteleneceği tahmin ediliyor.

Tüm Konu: iOS 8'deki önemli özellikler iOS 8.1'e kaldı!

Resimlerle: İşte tasarımı baştan aşağı yenilenen iOS 7!

Kaynak: www.chip.com.tr