iOS 9'da görmek istediğimiz yenilikler!

CHIP Online
15-07-2014, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iOS 8 yeni ortaya çıkıyor ama biz iOS 9'u hayal etmeye çoktan başladık bile...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ios ... nilikler_48356.html

Resimlerle: Büyüleyen iPhone 6 konseptleri!

iOS 8 henüz ortaya çıktı, ancak onda olmayan işlevleri görünce iOS 9'un hayalini kurmaktan kendimizi alamıyoruz. iOS 9 hakkında daha hiçbir şey bilmiyoruz, ancak Apple'ın onu planladığından ve üzerinde çalıştığından şüphe yok. İşte bir sonraki iOS'tan beklentilerimiz.


Apple Maps geliştirmeleri


Apple, bir süre önce felakete dönüşen harita çalışmalarını düzeltmek üzere sık sık güncellemeler sunuyor. Uygulama şu an daha iyi, ancak hala Google Maps'e yetişebilmiş değil.


Apple'ın kameramızı kullanarak sanal gerçeklik işlevleri yoluyla, bilgileri bulmamızı kolaylaştıracağı bir süredir konuşuluyor. Böyle bir işlevin iOS 9'a gelmesi, çok hoş olabilir.


Daha insani bir Siri


Apple'ın sanal asistanı, aradığınız bilgileri daha hızlı ve daha kolay bir hale getiriyor. iOS 8'le beraber daha da güçlenen Siri'de hala geliştirilebilecek alanlar var. Örneğin Microsoft'un Siri rakibi Cortana, insana çok daha benzer bir sese sahip. Bu, işlevi daha faydalı kılacak bir şey olmayabilir, ancak doğal bir sesle konuşmak daha hoş bir duygu olsa gerek.


Giriş ekranı araçları


Apple kullanıcılarının senelerdir beklediği widget'lar'a benzer bir işlev, şu an uyarı merkezi içinde sunuluyor. Ancak asıl istediğimiz işlev, giriş ekranına ekleyebileceğimiz widget'lar. Apple'ın kullanıcı arayüzünü temiz tutmak istediğini biliyoruz, ancak firmanın Android ve Windows Phone'un gerisinde kalmamak için bu işlevi sunması gerekiyor.


Tüm Konu: iOS 9'da görmek istediğimiz yenilikler!

Resimlerle: Büyüleyen iPhone 6 konseptleri!

Kaynak: www.chip.com.tr