iOS App Store'da sahte Word uygulaması

CHIP Online
19-06-2012, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple, sahte iPhone uygulamalarını engellemekte başarılı olabilir, ancak bu uygulama gözünden kaçtı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/ios ... gulamasi_34277.html

Resimlerle: Unutulan 11 Apple ürünü!

Apple, mobil uygulama mağazasında gerçekleşirdiği sıkı denetim ile uygun olmayan içeriklerin App Store'a girmesini engelliyor. Apple bu konuda genellikle başarılı olsa da, zaman zaman gözden kaçırdığı şeyler de oluyor.


Dün App Store'da ortaya çıkan sahte uygulama "Microsoft Word 2012" de bunlardan bir tanesi. 9.99 dolara satışa sunulan sahte uygulamanın fiyatı da Apple'ın Pages kelime işlemcisine göre uygun fiyatlı. Uygulamanın açıklamasında "MAC sürümünün tüm işlevlerini sunar. Sezgizel gezinti ve tanıdık arayüz." gibi cümleler bulunsa da ekran görüntülerine baktığınızda gerçeği anlıyorsunuz.


Uygulama aslında oldukça ilkel görünen bir metin düzenleyiciye benziyor. AppAdvice'ın uygulamalanın geliştiricilerini uyarmasının ardından açıklama da değişmiş bulunuyor. Uygulamanın yeni açıklaması şöyle: "Word'ün PC ve MAC sürümleri için 'ipuçları'"


Gerçek Microsoft Word'ün Kasım ayında iOS'a geleceği söylentisi mevcut. Dolayısıyla iOS cihazınızda Word kullanmak istiyorsanız, biraz beklemeniz gerekecek.

Tüm Konu: iOS App Store'da sahte Word uygulaması

Resimlerle: Unutulan 11 Apple ürünü!

Kaynak: www.chip.com.tr