İP ADRESİ HAKKINDA

HPQ-User
07-04-2009, 15:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

muhammed sormuş:
merhaba benim sorum ip adresi nedir? İp adresini başka herkes öğrenebilir mi? İp adresini gizlemek gerekiyor mu? İp adresi üzerinden sanal hırsızlıklar yapılma tehlikesi var mı? Lütfen bu soruları cevaplarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
intel core 2 duo explorer 8 1gb ram 512 ekran kartı

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727)

bektash
07-04-2009, 15:29   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,997 mesaj

İp = İnternet Protocol
TCP/IP (İletim Kontrol Protokolü/İnternet Protokolü) standardını kullanan bir ağdaki cihazların birbirini tanımak, birbirleriyle iletişim kurmak ve veri alışverişinde bulunmak için kullandıkları benzersiz bir numaradır. İnternet bağlantısı bulunan her cihazın bu cihaza tahsis edilen bir adresi olması gerekir. Bu adres ya da numara, iletilen bilginin doğru adrese gönderilmesini, ya da verinin doğru adresten alınmasını sağlar.  

İp adresini başka herkes öğrenebilir mi?

Bu sana kalmış birşey Girdigin sitelere dikkat edersen pek fazla sorun yaşamazsın. Örnegin : Warez - Hack - Crack - Serial - Adult Gibi Siteler..

İp adresini gizlemek gerekiyor mu?

İnternet Ortamında Ne yaptıgına Baglıdır. İstege göre gizlenip gizlenmeyebilir.

İp adresi üzerinden sanal hırsızlıklar yapılma tehlikesi var mı?

Tabiki Tehlikesi var .. Fakat Günümüzde Dynamic İp kullanan İnternet Kullanıcıları Bu yönden biraz daha şanslı diye düşünüyorum. Fakat tek dezavantajı var Trojan Vb. Sistemine yerleşmiş ve sen bunun farkında degilsen Her türlü Bilgi Bilgisayarından Başkaları tarafından kontrol edilebilir.