IP hakkında....

s.ergul1977
07-11-2006, 11:50   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
94 mesaj

[:o)][V]Arkadaşlar ben rapıdden sık sık dosya indiren birisiyim...
bilindiği üzere rapıd free olarak belli bir süre tanıyor ikinci dawnload için bunu ise IP numarasını değiştirerek sınırsız dawn.yapabilirmişiz...
  aynı zamanda ben bir şirkette çalışıyorum...
  adsl miz aırtınes RT-210 ethetnet üzerinden bağlantı sağlamaktayız ve lan1 üzreinden swıtch e oradan da bilgisayarlara internet bağlantısı sağlanıyor...
  benim sormak istediğim ıp numarasını günde birden fazla değiştirmek diğer bilg. zarar verirmi..sakınca yaratırmı...
ve son olarak ıp numarasını nasıl değiştirebilirim...
  BİRAZ UZUN OLDU AMA KUSURA BAKMAYIN...LÜTFEN....
  YARDIMLARINIZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM....

DexoL
07-11-2006, 18:18   |  #2  
Üye
96 mesaj

arkadaşım aslında pi ten sorun falan cıka bilir bağlantın ağır ve yavaş olurr  bencee ve ip deyiştirmek istersende ggoogleden ip confing yaz  ordan yapa bilirsin  kolay gelsin

mesbalik
07-11-2006, 18:35   |  #3  
Taze Üye
9 mesaj

rapid sharedeki kotanız her dolduğunda aşağıdakileri yaparak kotanızı sıfırlarsınız.

başlat tıkla
çalıştır tıkla

açılan pencereye şunları yazın

ipconfig /flushdns (ipconfig den sonra boşluk var)

tamam tıkla

bu kadar kotanız sıfırlandı.

omer2197
07-11-2006, 19:54   |  #4  
Yıllanmış Üye
166 mesaj
mesbalik
rapid sharedeki kotanız her dolduğunda aşağıdakileri yaparak kotanızı sıfırlarsınız.

başlat tıkla
çalıştır tıkla

açılan pencereye şunları yazın

ipconfig /flushdns (ipconfig den sonra boşluk var)

tamam tıkla

bu kadar kotanız sıfırlandı.

bende rapidden sürekli free olark donwload yapıyorum.geçtiğimiz aylarda rapid ile ilgili geniş çaplı bir ararştırma yapmıştım.nasıl ayne anda birkaç dosya indirilebilir diye.fakat hiç bir sonuç bulamadım.çeşitli yöntemler var ama bunların hepsi eski yani rapid bunlara çözüm bulmuş.tek bir yöntem var.limit ile ilgili.oda limit dolduktan sonra.tarayıcının çerezlerini temizleyip, modemi kapatıp açmaktır.senin dediğin yöntem mantıklı.denicem en kısa zamanda.s.ergul1977 senin soruna gelince.sanırım sen kendi makinandaki ip ni değiştirmek istiyosun.bu şekilde sorununu çözemezsin.modemin ip sini değiştirirsen sorun çözülür.bunu yapman şirkette biraz zor gibi gözüküyor.fakat evde benim yaptığım gibi yapabilrisin.
kolay gelsin.