iPad 2 çıktı !!!

Bersan
02-03-2011, 21:08   |  #1  
Bersan avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
515 mesaj

www.apple.com

darka34
02-03-2011, 21:29   |  #2  
Yeni Üye
25 mesaj

TANITIMI STEVE JOBS YAPIYOR

20:03 : Steve : Bu alet için bayadır çalışıyoruz. Bunu kaçırmak istemedim

20:05 : appstore , itunes store , ibookstore 'da toplam 200 milyon kullanıcı hesabı var

20:06 : Yazılımcılar appstore'dan toplam 2 milyar dolar kazandı

bir çok kişi bunu kopyalamaya çalıştı

20:06 

geçen hafta 100 milyonuncu iphone gönderildi

20:07

sihirli bir alet dediğimizde insanlar bize güldü ancak bir de rakamlara bakalım.

20:08 : 

9 ayda 15 milyon tablet.

diğer tüm markalardan daha fazla satıldı

20:11 

ipad uygulama sayısı

20:11 

honeycomb logosu ve 100 uygulama :)

20:13

apple retail store'lar onlar olmasaydı bu kadar başarılı olamazdık

20:15:

2010 ipad tanıtım videosu vs

veeee

ipad 2 !!!!

tamamen yeni dizayn

20:19

9 kata kadar hızlı grafik

2 kat hızlı işlemci

a4 kadar düşük güç tüketimi

ilk dual core tablet

video camera

YENİ İPAD %33 DAHA İNCE

JİROSKOP VAR

hatta iphone dan daha ince !

orijinal ipad ile aynı pil ömrü

fiyatlar

çok güzel bir alet peki ne zaman çıkacak ? nisan , mayıs ? hayır mart 11 !

diğer ülkelerde çıkış tarihi..

full hd çıkış

tüm uygulamalarla çalışır.

yükleme, kurma yok.

döndürme destekli

39$

yeni magnetli kılıf

cırtcırt , vida , hiçbir şey yok. sadece mıknatıs !

ios 4.3 e başlıyoruz

yenilikler

iphone 4 için kişisel hotspot

PHOTOBOOTH ipad 2 'de

vee FaceTime

BU işaretle ARKA kamera olduğunu da anlıyoruz !

4.3 11 martta yayınlanacak

işte arka kamera

iMovie iPad2 tanitimi

bu arada ağırlık sadece 0.59 kg

ipad için garageband
dokunarak piyano , organ , gitar , bateri ve pass çalabiliyoruz.
Mac ile uyumlu.

baterist gözünden gerçekçi bateri

küçük jak ile kendi gitarinizi bağlayabilirsiniz.

evet bir sürü amfi ve güzel efektimiz var . bir o kadar da gitar calmayı bilmeyen var. bu yüzden akıllı enstrümanları yarattık

diğer üreticilere giydirme yaptı :)

Bersan
02-03-2011, 21:44   |  #3  
Bersan avatarı
OP Yıllanmış Üye
515 mesaj

Androide acıyorum daha yeni iPad katili çıkardılar. şimdi 1 sene boyunca 2. versiyonu devirmeye çalışırlar bu seferde 3. nün haberiyle bozulurlar :)

Kapalı Hesap (153334)
02-03-2011, 21:50   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Arkadasim cok guzel anlatiyorsunda ipad in Turkiye fiyati 2500tl buda yaklasik 1600 dolar yapar.Amerikada ise ipad 2 nin evet yanlis duymadin ipad 2 nin fiyati 499 dolar.Neden biz 10 kat daha fazla odemek zorundayiz.Elin ingilizi amerikalisinin en dusuk iscisi 5000 dolar aliyor.30 tane ipad 2 alacak parasi var.bizim en dusuk iscimiz 500 tl aliyor. bir tane ipad almasi icin yemeden icmeden 5 ay calismasi gerek.Sizce bu adaletmi 499 dolar nerde 1600 dolar nerde.bu ipad 2 Turkiyeye Allah bilir kaca gelicek.

darka34
02-03-2011, 21:56   |  #5  
Yeni Üye
25 mesaj

bize gittigidiyor, sahibinden yolu gozuktu :) yurtdışından getirtmemiz gerekiyor , turkiye ye daha yeni geldi ipad 1 . ipad 2 yi düşünemiyorum dediğiniz gibi

_OnuR_
03-03-2011, 18:50   |  #6  
_OnuR_ avatarı
Yıllanmış Üye
890 mesaj

bazı kişilerin bişey bilmediği ortada. şunu anlayın artık android bir işletim sistemidir! bir alet araç vs değidlir! ayrıca daha honeycomb çok yeni fakat ios kaç yıldır var? peki honeycomb açık kaynak kodlu ios?

android'e acıyan arkadşa bende sana acıyorum :)

daha tablet ile işletim sistemi farkını anlayamadığın için:)

Bersan
03-03-2011, 19:16   |  #7  
Bersan avatarı
OP Yıllanmış Üye
515 mesaj

Android derken Android kullanan bütün cihazlardan bahsetmiştim ama...neyse :)

uGuR.uK
03-03-2011, 22:12   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Alıntı: Bersan  
Android derken Android kullanan bütün cihazlardan bahsetmiştim ama...neyse :)
buyur android kullanan cihazla senin mucizevi ipad2'ye bir bak bakalım, neyden nasıl bahsediliyor:

bundan sonrada şurayı bir oku, neyin ne olduğunu biliyorsundur inşallah, çoğu apple fanı sade şekil ve marka takıntısı yüzünden tutar tarafını, sözüm meclisten dışarı tabi!!

Son Düzenleme: uGuR.uK ~ 03 Mart 2011 22:13
Bersan
03-03-2011, 23:40   |  #9  
Bersan avatarı
OP Yıllanmış Üye
515 mesaj

iPad 2 den donanım olarak farklılıkları var ancak iPad 2 ye zaten kendi donanımı yetiyor. Durduk yere donan takılan bir alet değil bu :) Ayrıca listedeki tabletler aynı özelliklerle iPad kalınlığna gelsinler o zaman alkışlarım :)

uGuR.uK
04-03-2011, 00:15   |  #10  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
Alıntı: Bersan  
iPad 2 den donanım olarak farklılıkları var ancak iPad 2 ye zaten kendi donanımı yetiyor. Durduk yere donan takılan bir alet değil bu :) Ayrıca listedeki tabletler aynı özelliklerle iPad kalınlığna gelsinler o zaman alkışlarım :)
sorunda orda zaten, ipad2'nin donanımı ipad2'ye yetiyor, buda diğer tüm apple ürünleri gibi 1 yıllık, seneye eskiyen hatta daha sonraki zamanlarda yazılımı hiçbir şeye yetmeyen cihazlara dönüşüyorlar. apple'ın hepi topu bikaç ürünü var, onlarca ürünü olan biton destek sağlayan firmalar bile daha uzun gelecek vaadederken apple daha 2 sene önce çıkardığı cihazına yazılım desteğini kesiyor, ve yeni fonksiyonlarla çoğu yeni app'lerin sadece yeni versiyonda yani yeni cihazlarda çalışmasını sağlıyor... kusura bakmasın kimse ama ben bir kere aldımmı birşeyi en az birkaç yıl ilk zamanlarındaki gibi verimli kullanmak isterim, adamlar "software update" adı altında eski cihazların performansın düşürdü ya??

ha bunların başardığı iyi bir iş var, sende değinmişsin, dış tasarım. gerçekten şık ve portatif cihazlar, ama ben onu alıp dağa çıkmicam ki? 9 değilde 10 yada 11mm olsun beni babalar gibi uzun zaman sonra götürsün, cep telefonu değilki bu birkaç milime bakim, cebime sokmuyorum en nihayetinde...

benim demek istediğim bunlardaki başarı göz boyamaktan ibaret, albenili cihazlarla rakiplerin bi kerede yaptığını size her yıl ucundan acıcık vere vere satıyor... ama tabi kolay gelsin para sizin paranız seneye alırsın 3üde 4üde...

darka34
13-03-2011, 10:25   |  #11  
Yeni Üye
25 mesaj

http://www.youtube.com/watch?v=rmLWJMtTT5w

bi bunu izleyin de önce

uGuR.uK
13-03-2011, 21:50   |  #12  
Yıllanmış Üye
8,316 mesaj
Alıntı: darka34  
izledik, ipad 2'nin tek artısı diğer ipad ve tüm iphone'ların tek artısıyla aynı: zengin uygulama mağzası - App Store. çok daha fazla ve kullanışlı uygulama var doğru, ama bunun sebebi apple'ın çalışkanlığı değil bunları parayla satması ve doğal olarak tüm geliştiricilerin para kazanabileceği için bu alana ağırlık vermesi. onun dışında daha kullanışlı çoklu işlem çalıştırma, anında arama, şuan yok desede yakında full ve düzgün şekilde gelcek olan flash desteği, daha yüksek çözünürlüklü ekran, daha özgür yazılım ve özelleştirilebilir ayrıca bir o kadarda kullanışlı arabirim(angry birds ve email örneği çok bariz burda misal) ile yine xoom ağır basıyor...

Mustafa Arslan
11-04-2011, 23:49   |  #13  
Yıllanmış Üye
411 mesaj

Yakin zamanda iPad 2 sahibi olacaklardan biriyim ve ilk iPad'i buyuk bir memnuniyetle kullanmistim. Aslinda dusunulenin aksine aletler o kadar cabuk eskimiyor. Hani ilk iPad'i elimden cikarmak zorunda kalmasaydim 2-3 yil daha kullanabilirdim.Sonucta hepsinin ana mantigi benzer eger iOS Developer uzerine yonelmek istemeseydim iPad 2 'ye ihtiyacim bile olmayabilirdi.Dusunun internette dolasiyorum bazi oyunlari oynuyorum en sevdigim ozelligi eBook Reader olarak kullaniyorum.  Yazilim destegine gelince iPod Nano ilk ciktiginda almistim ve rahat 3 yil sorunsuz kullandim. Herhangi bir sorunlada karsilasmadim yazilimsal olarak . (tabi iPod Touch sonrasi oda terkedildi :P) 
Insanlarin apple urunlerine bu kadar laf etmesinin sebebine gelince biraz haklilik var birazda tepki var.Bence insanlar urunlerini kullanamadigi icin (pahalli olmasi) ellerinin tersiyle uzaklastiriyorlar. Ama olayi notr bakip biraz kullanma firsati bulsalar hayatta birakamayacaklari aletler...