iPad 2'den internete sızanlar...

CHIP Online
27-12-2010, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Biz ilk iPad'e yeni kavuştuk ama iPad 2 piyasaya çıkmak için gün sayıyor. İşte internete sızanlar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ipad ... sizanlar_24296.html

Resimlerle: Her yönüyle Apple iPad

iPad, piyasaya çıktığı günden bu yana en çok ses getiren cihazlar arasında kendisine yer buldu. Öyle ki sadece ismi yüzünden bile bu cihazı satın alan insanlar oldu. Yine de birçok teknoloji sitesi tarafından fazlasıyla eleştirildi.

Uzun zamandır piyasayı meşgul eden iPad 2 haberiyse, bir kez daha Çin kaynakları tarafından sızdırıldı. Haber Engadget tarafından yayınlandı. Hali hazırda hakkında çok fazla bir bilgi olmayan iPad 2 konusunda net olan tek şey, cihazın tıpkı iPad gibi 9.7 inçlik bir ekrana sahip olacağı. Yayılan söylentilere göreyse; cihazda "wide-range speaker" mevcut olacak. Yani hem ses konusunda bir atılım olacak, hem de ses dışarıya da verilebilecek. Ölçüler konusundaysa ufak bir değişim olacak. iPad'in 242.8 X 189.7'lik ebatlarına nazaran iPad 2, 239 X 186 mm'lik bir boyutta olacak.

Cihaz hakkında merakla beklenen iki kamera sistemindense pek bahsedilmiyor. Yine de piyasa analizcileri yeni iPad modelinde bir arka bir de ön kamera olacağına kesin gözüyle bakıyorlar. Bu sistem özellikle FaceTime için tasarlanacak.

Verilen son bilgiyse cihazın genel hatlarıyla tamamlandığı ve Ocak ayının sonlarına doğru üretime geçmek üzere fabrikalara dağıtılacağı yönünde.  


Tüm konu: iPad 2'den internete sızanlar...

İzleyin: iPad'i beyzbol sopasıyla fena dövdüler

Resimlerle: Her yönüyle Apple iPad

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: iPad 2 ile hangi eksikler giderilmeli?