iPad ve 12 dev kusuru!

CHIP Online
29-01-2010, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Apple iPad'i tanıttı tanıtmasına ama artılarından çok hayal kırıklığı yaratan eksikleriyle gündemde!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ipad-ve-12-dev-kusuru_17956.html

Resimlerle: Apple'ın tableti ortaya çıktı: iPad!

Apple'ın yeni ürünü iPad'in çıkışını duyurduktan ve öne çıkan özelliklerini sıraladıktan sonra şimdi de eleştirel bir şekilde bu yeni ürünün kusurlarına bakıyorız.

Steve Jobs'un büyük açıklamasından sonra, iPad'in heyecanla bekleyen hayranlarının, pek de beklentilerini karşılamayan ya da olmamasına şaştığı özellikleri sizler için derledik.

12 Arayüz
iPhone arayüzünün bir kopyası olan arayüzün tanıdık olması aslında stratejik bir karar. iPhone kullanmaya alışık kullanıcıları çekecek olsa da, uzun vadede bu arayüz verimli olacak mı?

Apple tasarım konusunda iyi olabilir ama bu arayüz, bu boyutta bir ekran için düşünülerek tasarlanmadı.

Tüm konu: iPad ve 12 dev kusuru!

Resimlerle: Apple'ın tableti ortaya çıktı: iPad!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: iPad'in büyük eksiklikleri sizce neler?

Mustafa Akın
29-01-2010, 11:54   |  #2  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,236 mesaj

Apple'ın politikalarına ait olması. Tamam apple güzel ürün yapıyor ama 3.cü versiyondan sonra adam akıllı ürünler çıkıyor, aslında yapmayı biliyorlar ama pazarlama stratejisi olduğu için koymuyorlar. iphone os kullanıyorlar, iphone da multi tasking var ama bunda yok! kendi 1 ghz lik işlemcilerini üreteceklerine düzgün bi işlemci kullansalardı

yalcinkurt
29-01-2010, 12:01   |  #3  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj

Multitasking tabii ki. Sekme desteği olmayan bir tarayıcı düşünemiyorum. Ayrıca Flash Player olmayan bilgisayar yeryüzünde kalmamıştır herhalde. Bir video bile izlenmiyorsa ne yapalım iPad'i? Şu an Apple'ın; Microsoft'un Windows tabletiyle mücadele etmesi çok zor görünüyor.

Toxic
29-01-2010, 13:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
3,600 mesaj

çoklu işletim sistemi desteği ve adobe flash player ın olmaması

Ciim
29-01-2010, 15:06   |  #5  
Yıllanmış Üye
454 mesaj

arkadaşlar bir iphone kullanıcısı olarak ve dikkatli araştırmacı ve iphone sever üye olarak bir iki yanlışı düzeltmek istiyorum.

1. Flash yok TAMAM AMA YOUTUBE programı zaten var ve iphone software i kullanıldığını biliyorum dolayısıyla o kadar çok geliştirmeye açık ki canlı örneği iphone...

mms, bluetooth v.s yok deniyordu şimdi onlarda var...

2. KAMERASI VAR.. siz sadece Chip üzerinde yayınlanan haber ile yetindiğiniz için bilemiyorsunuz.. Chip te sadece yapılan tanıtımdaki malzemeleri tanıtıyor... onlarında suçu yok AMA apple.com a girerseniz ipad resmine tıklayıp kurcaladığınızda

ipad in bir kılıfının olduğunu, bir standının olduğunu, takılan ufak aparat ile SD kart eklenebildiğini, takılabilen diğer aparat ile USB girişi oluşturabildiğini BU SAYEDE KLAVYE VE KAMERA bağlanabildiğini sitesinde yazıyor..

edit: http://www.appleturk.net/ipad-ge ... i-ve-fiyatlari.html

buyrun üstteki linkten ekstra aksesuarlarını ve fiyatlarını görebilirsiniz.

Son Düzenleme: Ciim ~ 29 Ocak 2010 15:19
Mustafa Akın
29-01-2010, 17:48   |  #6  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj

Kaynağı doğru okusunlar veya okuyun:
"The Camera Connection Kit lets you import photos from a camera or SD card." kameradan fotoğraflarınız aktarılabiliyor, o kadar.

_hEro
29-01-2010, 18:00   |  #7  
_hEro avatarı
Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: Mustafa Akın  
Kaynağı doğru okusunlar veya okuyun:
"The Camera Connection Kit lets you import photos from a camera or SD card." kameradan fotoğraflarınız aktarılabiliyor, o kadar.
Beğendim
Bildiğimiz USB çevirici o aparat ne kamerası.

uGuR.uK
29-01-2010, 18:36   |  #8  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

zaten yazılmış benim ilk başlarda beklediğim eksiklikler, tam düşündüğüm gibi buda. nasıl ilk iphone sırf merakla sattı adam gibi özellikler yıllar sonra geldi buda öyle olcak...

Mustafa Akın
29-01-2010, 18:37   |  #9  
Mustafa Akın avatarı
Yıllanmış Üye
3,236 mesaj
Alıntı: Ciim  
ipad in bir kılıfının olduğunu, bir standının olduğunu, takılan ufak aparat ile SD kart eklenebildiğini, takılabilen diğer aparat ile USB girişi oluşturabildiğini BU SAYEDE KLAVYE VE KAMERA bağlanabildiğini sitesinde yazıyor..
Her şeyi aparatla ekledikten sonra bi anlamı kalmıyor ki

Kapalı Hesap (135391)
29-01-2010, 20:32   |  #10  
Kapalı Hesap
2,758 mesaj
Alıntı: Toxic  
çoklu işletim sistemi desteği ve adobe flash player ın olmaması
Bencede :S

jokercraft
04-02-2010, 13:44   |  #11  
Taze Üye
8 mesaj

arkadaşlar ipad in çıkışında bir amaç var.Amazonun Kindle nı piyasadan silmek.Yani İpad den çok yüksek bir performans bekleyipte ne blim oyunlar oyanamak ya da görüntülü konuşmak gibi amaçlar beklemek çok saçma olur.Çünkü Steve Jobs ipad i sunarken çok fazla bir yenilik olduğunu söylemedi sadece İphone la İmac arasında olan bir tablet bilgisayar.Adam sırf kitap okumak ya da makale okumak için koca bir notebook u taşıcağına İpad i alacak yanına...