iPad yüzünden ilginç kovulma hikayesi

CHIP Online
28-04-2010, 14:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'ın birinci kuralı: Apple ürünleri hakkında konuşmayacaksınız. Apple'ın ikinci kuralı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ipad ... hikayesi_19683.html

Resimlerle: Apple'ın unutmak istediği 9 şey!

Geçtiğimiz birkaç gün Apple çalışanı Gary Powell için çok zor geçti. Cebinde taşıdığı iPhone protipinin, bir pembe diziye dönen kaybolma hikayesini size daha önce aktarmıştık. Üstelik bildiğiniz gibi Apple ürünlerinin basına sızması da ilk defa olmuyor.

Powell'ın kaybettiği telefonu ele geçiren ve yayınlayan Gizmodo sitesi telefonu Apple'a iade etti ve Powell'ın işten çıkartılmaması için ricada bulundu. Bilindiği kadarıyla Gary Powell halen görevinin başında. Ama herkes onun kadar şanslı değil. Apple'ın kurucularından Steve Wozniak, Wired'a verdiği bir röportajda çok daha talihsiz bir Apple çalışanının benzer bir sebepten dolayı işten çıkartıldığını açıkladı.

Tüm konu: iPad yüzünden ilginç kovulma hikayesi

İzleyin: Apple Store'da evlilik!

Resimlerle: Apple'ın unutmak istediği 9 şey!


Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Apple doğru olanı mı yaptı?

Kapalı Hesap (53751)
28-04-2010, 17:50   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2007

Bence yanlış, fakat bir hocamız derste böyle şeylerden bahsetmişti, Apple'da bir ürün tasarlanıyor fakat çalışanların hiçbiri ortaya nasıl bir ürün çıkacağını bilmiyor, mesela bir arayüz tasarlıyorsunuz ama asla nasıl bir donanım üzerinde kullanılacağından haberiniz olmuyor diye; o zaman abartılı gelmişti fakat sanırım doğru:))

En son bu haberde yer alan Adobe çalışanının yazdığı yazıyı okuduğumda sanırım Apple çalışanlarının sosyal ağlarda bulunmalarının ve blog yazısı yazmalarının yasak olmasından da bahsediyordu yanlış hatırlamıyorsam:))