İphone 4 Samsung galaxy s2

mec_
20-06-2011, 00:19   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba arkadaşlar 1 hafta içinde babamın bir arkadaşı almanyaya gidecek ve ona bir telefon sipariş edeceğim. Hep Iphone düşünmüştüm ama Samsung galaxy s2 kafamı karıştırmaya başladı. Siz hangisini önerirsiniz ve neden? Bunun dışında benim de sorularım var:

-Birisi amoled birisi retina ekran kullanıyor, hangisinin görüntüsü daha iyidir?
-Os ve Android işletim sistemlerinden sizce hangisi?
-Android market ve app store'dan hangisi daha zengin?
-Hangi telefon daha hızlı?
-Servis desteği bakımından hangisi daha iyi?

Bir de sanırım iphoneun flash desteği yokmuş bu ne büyüklükte bir eksikliktir?
Kısaca hangisini almalıyım? Teşekkür ederim...

SUPEROMEGA
21-06-2011, 11:34   |  #2  
SUPEROMEGA avatarı
Taze Üye
18 mesaj

SII'nin Super Amoled Plus ekranı gayet kaliteli ve seni yarı yolda bırakmayacak gibi gözüküyor... Android mi iOS mi dersen bence Android daha iyi bence; ayrıca telefon olarak SII'nin 1,2 lik çift işlemci kullanması da bir avantaj diyebiliriz... Apple Store sanırım daha geniş ama ücretsiz uygulama olarak Android daha geniş bir yelpazeye sahip... Yukarıda da belirttiğim gibi SII'nin 1,2 GHz'lik işlemcisi seni tatmin edecektir... Servis desteği konusunda yardımcı olamayacağım ama tahmin ediyorum ki Türkiye'de Samsung'un servis  desteği daha geniş kapsamlı ve daha iyidir... Yani açıkçası eğer alacaksan kesinlikle Samsung Galaxy S II diyorum ;)) Ama tabii ki karar sana kalmış :))

gndzarda
22-06-2011, 14:27   |  #3  
Taze Üye
7 mesaj

Tabikide Samsung Galaxy S II çünkü en önemlisi Android işletim sistemi var ve Android market uygulama açısından oldukça zengin ve ücretsiz. Super Amoled ekranda oldukça parlak ve canlı görüntüler sağlıyor. Arkadaşında dediği gibi çift çekirdekli işlemcisi ile yeterince hızlı. Ayrıca iPhone da şarj süresi çok az kullanan bi çok arkadaşım günde 2 kere şart etmek zorunda kalabiliyorlar.iPhone da yurt dışından alındığında garanti süresi 1 yıl oluyor diye biliyorum tabi aynı şey Samsung içinde geçerli olabilir onu sorman lazım.Bence iki telefonuda dene senin için önemli olan özelliklerini aynı anda karşılaştır ozaman karar verirsin.

mec_
23-06-2011, 00:33   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

İki telefonu denemek olmuyor işte :D

mec_
23-06-2011, 00:34   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

Bir de; app store'da arattığım çoğu oyun android de yok. Android marketin daha kapsamlı olduğundan emin misiniz?

SUPEROMEGA
30-06-2011, 23:11   |  #6  
SUPEROMEGA avatarı
Taze Üye
18 mesaj

Tekrar gönül rahatlığıyla yorum yapabilirim ki: Smasung Galaxy S II!!! Oldukça memnunum ;))

agresif_
01-07-2011, 16:15   |  #7  
Taze Üye
4 mesaj

iphone 4 u i9100 le karsılastırmak akıl ısı deıl ı 9100 bıle fark yapar iphone 4 e
3 telıde kullandım

zamannnnn
04-07-2011, 02:08   |  #8  
Taze Üye
2 mesaj

arkadasim sen iphone 5 ile kiyasla galaxi s 2 yi :) gerci iphone 5 den de hizli cikar :)