iPhone 4S'de kamera sorunu mu var?

CHIP Online
28-10-2011, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone 4'ün anten sorunundan sonra, yoksa iPhone 4S'te de benzer bir hatayla mı karşı karşıyayız?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ipho ... u-mu-var_29961.html

Resimlerle: iPhone 5 değil ama iPhone 4S resmen tanıtıldı!

iPhone 4 piyasaya çıktığında ilk başta herkesin beğenisi toplamış ama çok geçmeden başına gelen anten sorunu ile anılır olmuştu. iPhone 4S'e harika bir telefon olarak bakanlar içinse şok edici bir haber geçtiğimiz günlerde basına yansıdı.

Paul Boyce isimli bir kullanıcı, gayri ihtiyari bir şekilde kullandığı iPhone 4S'inin kamerasında, görmeyi hiç beklemediği bir sorun ile karşılaştı. iPhone 4S'in outofocus özelliği doğru çalışmıyordu... Durumu ofisindeki bir diğer iPhone 4S kullanıcısı olan Dan Frakes ile paylaştı. İlk olarak Frakes'in cihazından yapılan çekimde, autofocus özelliği direk olarak çalıştı ama Boyce'in telefonu ile yapılan çekimde özellik yine devre dışı kaldı. iPhone 4S'in ekranına yapılan ufak bir dokunuşsa aynı hızla netliği geri getirdi.

Üst üste birçok deneme yapan ikili, sonunda bunun bütün iPhone 4S modellerinde bulunan bir sorun olduğuna kanaat getirdi zira aynı sorun ikisinin telefonunda da belirli aralıklarla boy gösteriyordu. "Cihaz sadece kamera ilk açıldığı andaki görüntüyü net bir şekilde çekiyorken, sonradan kadraja giren görüntüyü herhangi bir dokunuş yapmadan netleştirmiyor, bence bu telefonda büyük bir sorun var." diyen Boyce, iPhone 4S'in çok büyük bir açığını istemsizce de olsa bulmuş oldu.

Eğer siz de bir iPhone 4S kullanıcısı olacaksınız, kamera otomatik olarak netliği ayarlamadığı zaman, ekranınıza ufak bir dokunuşta bulunun.

Tüm konu: iPhone 4S'de kamera sorunu mu var?

Resimlerle: iPhone 5 değil ama iPhone 4S resmen tanıtıldı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: iPhone 4'ten vazgeçecek misiniz?