iPhone 5 niye çıkmadı? İşte cevabı

CHIP Online
07-10-2011, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple, iPhone 5 yerine neden iPhone 4S'i çıkardı? iPhone 5 ne zaman çıkacak? İşte cevabı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ipho ... e-cevabi_29586.html

Resimlerle: iPhone 5 değil ama iPhone 4S resmen tanıtıldı!

Apple, sızıntısı oldukça fazla uzun bir bekleyişin ardından, umulan iPhone 5'i tanıtmak yerine iPhone 4S ile karşımıza çıktı. iPhone 4S'in çift çekirdekli işlemcisi, yeni kamerası ve ses tanıma özellikleri iPhone 4'e göre önemli yenilikler. Peki ama iPhone 5 neden tanıtılmadı?

Bu sorunun cevabı Tgdaily'nin IHS analisti Francis Sideco ile yaptığı söyleşide gizli olabilir. Sideco, Apple'ın LTE destekli bir iPhone 5'i, cebi daha ince yapmaya izin verecek uygun fiyatlı bir çipset meydana çıktığında piyasaya süreceğine inanıyor. Bu ise Sideco'ya göre 2012 sonları veya 2013'ün başlarında olabilir.

IHS analisti, iPhone 4'ün başarısına bakıldığında Apple'ın bu yükseltme yaklaşamının anlamlı olduğunu söylüyor ve şunları ekliyor:

"Dahası, iPhone'un varolan 3G standardında HSPA yoluyla kazandığı hız, LTE'ye geçişi gerekli bırakmıyor. Özellikle de şu anki spektrum ve LTE'nin gönderme hızındaki sınırlamalar düşünüldüğünde."

Sideco, A5 işlemcisinin telefonun performansını önemli derecede artıracağına inandığını, yeni kişisel yardımcı "Siri" işlevinin "çok çekici" bir özellik olduğunu da sözlerine dahil etti.

Tüm konu: iPhone 5 niye çıkmadı? İşte cevabı

Resimlerle: iPhone 5 değil ama iPhone 4S resmen tanıtıldı!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Apple'ın izlediği yolun doğru olduğuna katılıyor musunuz?