iPhone 5 onu kurtarmayabilir

CHIP Online
06-08-2012, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Son 60 yılın en zor yıllarını geçiren teknoloji devi, çareyi 5.000 kişiyi işten çıkarmakta buldu!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/iph ... ayabilir_35165.html

Son zamanlarda fazlasıyla karşılaştığımız zarar eden büyük şirketler ve de sonucunda işinden edilen insanlar haberlerine bir yenisi daha eklendi. Bu sefer ki firmaysa Japonya'nın elektronik devi Sharp.


&lt;span style="text-decoration: underline;">iPhone 5'in ekranlarını sağlayacağını onaylayan Sharp</span>, yaptığı mali toplantısının sonunda, 2012 yılının son çeyreğine gelindiğinde 1.1 milyar sterlinden fazla zarara gireceğini hesapladı. Sharp piyasada geçirdiği 60 yıllık ömründe, bugüne kadar hiçbir kesinti yapmamıştı ancak özellikle Çin ve Avrupa bölgelerinde yaşanan pazar payı küçülmeleri ve satılşlardaki azalma, firmayı geri adım atmak zorunda bıraktı.


Fima tarafından açıklanan rakamlara göre sadece Nisan-Haziran arasında toplam 1.1 milyar sterlin kaybetmiş durumda. Halihazırda bulunan gidişat ve kayıplara göreyse firma 31 Mart 2013 tarihinde toplam 2.1 miyar sterlin kaybetmiş olacak.


Yaşanan ve yaşanacak olan bu bütük kayıpların en büyük sebebiyse LCD, TV ve cep telefonları satışlarında meydana gelen düşüş ve de ürün başı fiyatların giderek ucuza satılması olarak beyan edildi. Çare olarak 5,000 çalışanını işten çıkaran Sharp, yapılan açıklamaya göre bambaşka bir yapıya bürünecek.


Sharp tarafından yapılan son açıklamaysa şu şekilde oldu: "Gelecekte nasıl bir iş ortamına sahip olacağımızı biz de kestiremiyoruz. Avrupa üzerinde yaşanan finansal sorunlar büyük bir risk taşıdığı gibi, Japon Yen'ninin değer kaybetmesi ve de Japonya'da yaşanan enerji kaynakları sorunları bizi fazlasıyla zor durumda bırakıyor. Günümüzde gelinen bu ekonomik durum ve zor çalışma şartları ile birlikte biz de Sharp olarak yeni teknolojik dünyaya ayak uyduracak ve tamamen rekabetçi bir firma olacağız."

Tüm Konu: iPhone 5 onu kurtarmayabilir

Kaynak: www.chip.com.tr