iPhone 6, bu patentte ortaya çıktı!

CHIP Online
03-02-2014, 11:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'ın yeni iPhone'u için aldığı son patent, iPhone 6 hakkında önemli iddiaları doğruluyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/iph ... ya-cikti_45168.html

Resimlerle: iPhone 5S'ten fotoğraflar!

Apple'ın safir materyalini yeni telefonlarında daha fazla kullanmak istediğine dair daha önce de haberler geliyordu. Safir tedarik eden bir şirketle uzun yıllar devam edecek bir sözleşme yapması da bu haberlerin arasındaydı.


Ancak şimdi çok daha önemli bir delil ortaya çıktı. Apple'ın, patent bürosuna yaptığı bir başvuruda, safir planları açıkça görünüyor. Buna göre Apple, telefonun ekranını ince safir tabakalarıyla kaplayacak. Bu teknik sayesinde telefon kullanıcıları hem çok keskin görüntülere sahip olacak, hem de telefonun ekranı son derece güçlü olacak. Başka bir deyişle, artık iPhone ekranlarını düşürerek çatlatıp kıramayacaksınız.


Apple, bu planını hayata geçirmek için çok güçlü kesici lazerlere ihtiyaç duyacak. Standart telefon ekranlarını kesmek için kullanan lazerlerin, safiri kesmesi mümkün değil. Apple bu nedenle, üretim tesislerinde de önemli güncellemeler yapacak.


Apple, safiri şimdilik iPhone 5S'in parmak izi okuyucusu üzerinde ve kamera lensinde kullanıyordu. Ancak şimdi koskoca ekran da safirden oluşunca, iPhone 6'nın fiyatının çok yüksek olabileceğinden de korkulmuyor değil...

Tüm Konu: iPhone 6, bu patentte ortaya çıktı!

Resimlerle: iPhone 5S'ten fotoğraflar!

Kaynak: www.chip.com.tr