iPhone 6 hakkında en son dedikodular!

CHIP Online
09-09-2014, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bugün büyük ihtimalle tanıtılacak olan Apple'ın yeni telefonu hakkında ne biliyoruz?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/iph ... ikodular_49453.html

Yarınki Apple etkinliğinde iPhone 6'yla tanışma ihtimalimiz oldukça yüksek. Bugüne kadarki dedikodular ve en son sızıntılar ise nasıl bir iPhone'la tanışacağımızın ipucunu fazlasıyla veriyorlar.


Birden fazla kaynaktan gelen bilgilere göre iPhone 6, safir cam, geniş bir ekran, daha güçlü bir işlemci ve Apple'ın güncellediği mobil platformu iOS 8 ile birlikte gelecek. Sonu gelmeyen bir başka dedikodu ise iPhone 6'nın iki farklı model olarak karşımıza çıkacağı yönünde.


İki ayrı model


iPhone 6 hakkındaki dedikodular, ilk başından beri Apple'ın en azından iki yeni iPhone tanıtacağını iddia ediyorlar. Son bilgiler ise iPhone 6'nın iki ayrı model olarak karşımıza çıkacağını "doğruluyorlar".


Bununla beraber 9 Eylül'deki etkinlikte 4.7 inç'lik iPhone'un yanında 5.5 inç'lik modelin de tanıtılıp tanıtılmayacağı bilinmiyor. Bunun yanında telefonların isimleri de tam olarak bilinmiyor. Küçük boyutlu iPhone 6'nın "iPhone Mini" olarak adlandırılabileceği söyleniyor. Büyük iPhone'un adı ise son dedikodulara göre iPhone 6L olacak. Apple'ın 5.5 inç'lik modele "iPhone Air" diyeceği iddiaları da var.


Canlı yayın: iPhone 6 ve Apple'ın diğer sürprizlerini herkesten önce görün. Tıklayın, izleyin!


Tüm Konu: iPhone 6 hakkında en son dedikodular!

Kaynak: www.chip.com.tr