iPhone 6'nın Önceden Kullanılmış Olma İhtimali

Ali Olsun
20-12-2014, 12:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar merhaba,

1 hafta önce media markt'tan iphone 6 aldım. space gray 16 gb modeli. eve geldim kurulumu yaptım. telefonu açtım. pil kullanımı bölümünde, son tam şarjdan sonra geçen süre var ya, orda beklemede 6 saat yazıyordu, yani telefon 6 saat önce tam şarj olmuş. şok oldum. çünkü telefon sıfır. ilk ben açtım. biraz sordum soruşturdum, müşteri hizmetlerine mail falan attım, mağazaki görevlilerin kontrol amaçlı açmış olabileceklerini söylediler fakat kesin bilgi için bizzat mağazaya gitmem gerektiğini söylediler ama gitmek istemiyorum hem zaman yok hem mesafe uzak. türkiye eklentisi, türkçe dil paketi vs. şeylerin yüklenmesi için mağazadaki görevlilerin kutuyu açıp geri paketlediğini söyleyenler de oldu ama benim içime kurt düştü bir kere. var mıdır böyle bir şey gerçekten, tecrübesi olan arkadaşlar lütfen bilgilendirir mi, bu aldığım ilk akıllı telefon ve insan ilk defa böyle bir şeye o kadar para verince cihazın her şeyinin kusursuz olmasından emin olmak istiyor..

bunun dışında ekranı kilitleyince ekran tamamen kararmadan hemen önce, aydınlık ortamda farkedilmesi çok zor ama karanlıkta çok kolay farkedilecek bir gri ekran oluşuyor. bunun sebebini de merak ediyorum..

yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum..

Ali Olsun
20-12-2014, 20:38   |  #2  
OP Taze Üye
2 mesaj

Arkadaşlar kimsenin bi tecrübesi ya da fikri yok mu?

teknolojimeraklisi
30-12-2014, 10:40   |  #3  
teknolojimeraklisi avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
51 mesaj

Benim konu ile ilgili bildiğim duyduğum herhangi bir şey olmadı fakat herhangi bir yükleme için bile telefonun açılıp yeniden paketlenmesi başlı başına bir saçmalık bence.

teknolojimeraklisi
30-12-2014, 10:43   |  #4  
Üye
51 mesaj

Ben aldığın yere götürmen gerekir derim.

teknolojimeraklisi
30-12-2014, 10:44   |  #5  
Üye
51 mesaj

Ben aldığın yere götürmen gerekir derim.

sinanmasterusta
24-01-2015, 18:34   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

bak bakalım cihazda icloud varmı yok mu kilitli mi değil mi buradan detaylı bakabilirsiniz