iPhone 6 Plus testte!

CHIP Online
22-09-2014, 01:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

İşte beklenen testlerden ilki: Apple'ın ilk "phablet'i" iPhone 6 Plus'ı her yönüyle test ettik!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/iphone-6-plus-testte_49684.html

Resimlerle: iPhone 6 Plus'ın kamerası testte

CHIP Online'ın iPhone 6 testi için tıklayın...


Apple'ın yeni amiral gemisi 4.7 inç'lik iPhone 6 ile eş zamanlı olarak gelen iPhone 6 Plus, sonunda karşımızda. 5.5 inç'lik ekranıyla iPhone tarihinde eşsiz bir yere sahip olan cihaz, phablet (cep telefonu ve tablet karışımı) kategorisinde değerlendiriliyor.


5.5 inç'lik Samsung Galaxy Note 2 gibi Android cihazlardan bu boyut tanıdık gelse de, Apple cihazları arasında bu büyük bir yenilik. Bugüne kadarki Apple cihazlarının sadece iki farklı boyutu vardı: 3.5 inç'lik ilk nesil iPhone'lar, ve daha sonraları çıkan 4 inç'lik modeller.


Donanımsal özellikler ve tasarım açısından, iPhone 6 Plus ile iPhone 6 arasında büyük bir fark yok. En büyük fark elbette boyutu. Yine de sadece kendinde bulunan bazı özelliklere sahip. Full HD ekrana sahip ilk iPhone olmasının yanında, büyük boyutundan dolayı sahip olduğu pil de doğal olarak daha büyük.


Her iki cihaz da A8 64-bit işlemci, 1GB RAM, M8 motion coprocessor ve 8MP arka kameraya sahipler. Ama kamera açısından da küçük bir fark var. iPhone 6 Plus'ın kamerası OIS (optik imaj stabilizasyonu) özelliğinden faydalanırken, iPhone 6 EIS (elektronik imaj stabilizasyonu) kullanıyor.


Tüm Konu: iPhone 6 Plus testte!

Resimlerle: iPhone 6 Plus'ın kamerası testte

Kaynak: www.chip.com.tr