iPhone klonları ve diğer popüler cihazlar

CHIP Online
28-05-2008, 20:53   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

CHIP Online Çin üretimi popüler cep telefonlarını ve enteresan klonları sizin için bir araya getirdi

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/iPho ... -cihazlar_7086.html

Resimlerle: Çin malı taklit telefonlar: Ünlü modellerin klonları

Çin'de telefonlar son derece renkli ve piyasa çeşitlilik sunuyor. Fakat doğan güneşin ülkesi, uluslar arası olarak özellikle korsan kopyaları ile kötü bir şöhret kazanmıştır. Yalnız bu klonlar ucuz klonlar değildir. Eser hırsızları gün geçtikte kalitelerini arttırıyorlar. Mesela Meizu bir iPhone ikizi sunuyor fakat M8, Windows Mobile ile çalışıyor. Peki, ekolojik açıdan savunulabilir Cokyo tahta telefon için ne demeli?

Cep telefonunda sansür
Ülke koyduğu sansürlerle de isim yapmıştır. Yönetim büyük arama motorlarından bazı sonuçları filtreler, internet cafe'lerdeki insanlar sürekli gözetilir ve kimlik gösterme zorunluluğu vardır. Hatta bu "her şeyi gözetleyen yönetim" SMS mesajlarını da okur. Bunu mümkün kılan ise Venus Info Tech Ltd. firması.

CHIP Online bu çalışmasında sizlere popüler markaların ürettiği cep telefonlarının Çin-kökenli klonlarını tanıtacak. Telefonlar dışında farklı popüler cihazları da galerimize dâhil ettik. Sizi aralarında çok enteresan kopyaların da bulunduğu resim köşemize davet ediyoruz.

Tüm konu: iPhone klonları ve diğer popüler cihazlar

Resimlerle: Çin malı taklit telefonlar: Ünlü modellerin klonları

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Çin malı cep telefonu satın alır mısınız?

msaatci
28-05-2008, 21:06   |  #2  
msaatci avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
475 mesaj

ya iyi de herşey çin malı zaten. adamlar kendilerini taklit ediyorlaraslında markaları değil.

Linger
30-05-2008, 03:35   |  #3  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
24 mesaj

asla asla demem ama ben asla çin malı telefon kullanmam(yani taklit edilmiş) çünkü elbet bi kaç gün içinde bir eksikleri çıkıyor. En kötü olarak da yaydıkları radyasyon normal bir telefondan kat kat fazla sırf bu yüzden bile çin malı çakma telefon kullanmam.