iPhone'luların yarısı Galaxy S4 istiyor!

CHIP Online
18-04-2013, 15:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Galaxy S4'ün piyasaya sürülmesi, Apple'ı korkutmalı mı? Bu araştırmaya göre "kesinlikle evet!"

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/iph ... -istiyor_39834.html

Resimlerle: Galaxy S3 ve iPhone 5 kapışıyor!

Çin'de yapılan bir araştırma, Apple için endişe verici bir gerçeği ortaya koydu. TrendForce'un araştırmasına göre iPhone sahiplerinin yarısından fazlası, Galaxy S4'e geçmeyi "düşünüyor".

3.000 akıllı cep kullanıcısı arasında yapılan araştırmada katılımcıların yüzde 61'i Galaxy S4'ten cihaz tanıtıldığından bu yana ondan "haberdar" olduklarını söylemiş. Samsung kullananların yüzde 58.4'lük dilimi ise Galaxy S4 alabileceklerini söylüyor. Araştırmanın en çarpıcı yanı ise Apple kullanıcılarının yüzde 52'sinin Galaxy S4'e geçmeyi düşündüklerini söylemeleri. TrendForce, bu oranı "telaş uyandıracak kadar yüksek" sözleriyle değerlendiriyor.

Bir cebe "geçmeyi düşünmek" ile onu gerçekten satın almak arasında bir fark olduğunu unutmamak gerekli. Ancak araştırmanın Apple'ı bir miktar düşünmeye sevk edeceğini tahmin etmek güç değil.

TrendForce, S4'ün piyasaya sürülmesinden sonra Apple'ın eşsiz veya yenilikçi bir ürünle ortaya çıkmaması halinde Samsung ile arasındaki mesafenin daha da açılabileceğini düşünüyor.

Tüm Konu: iPhone'luların yarısı Galaxy S4 istiyor!

Resimlerle: Galaxy S3 ve iPhone 5 kapışıyor!

Kaynak: www.chip.com.tr