iPhone sonunda onu da yendi!

CHIP Online
26-11-2011, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

iPhone sonunda olmaz denileni de başardı, tahtı yıkılmaz denilen devi yerle bir etti!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/ipho ... da-yendi_30509.html

Resimlerle: En tartışmalı 7 iPhone uygulaması!

BlackBerry telefonlar daha çok iş dünyasına hitap eden akıllı telefonlar olarak bilinir. E-postalarını daha kolay bir şekilde kontrol edebildiğini düşünen çalışanların genellikle rağbet gösterdiği BlackBerry telefonlarla ilgili çok çarpıcı bir araştırma yapıldı.

2 bin 300 kişiyi kapsayan iPass araştırmasına göre çalışanların yüzde 45'i iPhone kullanıyor. BlackBerry'de bu rakam yüzde 32.2 olurken, Android ise yüzde 7.4'lerde kaldı.

27 Eylül - 26 Ekim tarihleri arasında yapılan araştırmaya katılanların yarısı, Kuzey Amerika'da ikamet ediyor.

Ancak bu araştırma dışında da BlackBerry'nin iş dünyasından gün geçtikçe uzaklaştığını kaydeden araştırmalar da yok değil. 2010 yılındaki iPass araştırmasında BlackBerry yüzde 34.5'lik orana sahipken, iPhone yüzde 31.1 ile BlackBerry'e epey yaklaşmıştı. Bu yıl ise BlackBerry iPhone karşısında daha fazla tutunamadı ve iş dünyasında tahtını kaybetti.

Araştırmanın bir başka çarpıcı yanı ise geleceğe dönük hedefler söz konusu olduğunda ortaya çıkıyor. Araştırmaya katılanların yüzde 18'i 2012'de bir Apple cihazı almayı planlarken, Android yüzde 11.2 ile Apple'ı izledi. BlackBerry almayı planlayanların oranı ise yüzde 2.3'te kaldı.

Tüm konu: iPhone sonunda onu da yendi!

Resimlerle: En tartışmalı 7 iPhone uygulaması!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: iPhone, iş dünyası için kullanışlı bir telefon mu?