iPhone sorunları bitmiyor!

CHIP Online
25-09-2009, 14:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Sık sık gündeme gelen iPhone şikayetleri bitmek bilmiyor: İşte ortaya çıkan yeni sorun ve yaşananlar

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/iphone-sorunlari-bitmiyor_15416.html

Resimlerle: iPhone 3GS'in en ciddi 5 kusuru...

Geçenlerde yeni iPhone yazılımının bazı kullanıcıların cihazlarında problemler yarattığını bildirmiştik. Şimdiyse internette yeni iPhone firmware sürümü 3.1'i yükleyen kullanıcıların batarya sorunları yaşadığına dair haberler çıkmaya başladı.

theiphoneblog.com'a göre özellikle iPhone 2G ve 3G kullananlar güncellemeden sonra pil süresinde düşüş yaşadıklarını bildiriyor. Apple ise kendi destek forumuna mesaj gönderen kullanıcılardan hata aramasında destek istiyor. Bu iş için Apple, iPhone kullanıcılarına kullanım alışkanlıklarına dair sorular içeren bir e-posta gönderdi. Ayrıca Apple, iPhone'a has bir analiz yazılımı ile her kullanıcının enerji tüketimini kesin biçimde değerlendirecek.

Apple durum açıklığa kavuşturulana dek kullanıcılara iTunes üzerinden fabrika ayarlarına geri dönmelerini tavsiye ediyor.

Tüm konu: iPhone sorunları bitmiyor!

İzleyin: iPhone'da Windows 95 denemesi

Resimlerle: iPhone 3GS'in en ciddi 5 kusuru...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bir iPhone 2G/3G sahibi olarak benzer sorunlarla karşılaştınız mı?

Adanalı.
25-09-2009, 14:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,336 mesaj

Kuzenim IPhone kullanıyor ve hiç memnun değil. Ben de baktım ben de hiç sevmedim. Eğer Jailbreak ve sürüyle program yüklemezsen telefon bomboş. Adamlar sana 1.500 TL'ye telefon aldırıyor. Üstüne telefonu adam gibi kullanmak için bir 500 TL daha harcayarak App Store'dan yazılım alman gerekiyor. Ben şu anda Nokia 5800 Express Music kullanıyorum ve gayet memunum. Çevremdeki herkes de 5800'ın IPhone'dan daha iyi olduğunu söylüyor.

frozen
25-09-2009, 15:12   |  #3  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Şu iPhone balonu artık sönse de, gündem gereksiz yere meşgul olmasa. Her reklamda, her sitede, her gazetede iPhone da iPhone. Arkadaş ne dandik birşeydir bu. Oyuncak mı alıyorsun işlevsel bir telefon mu? Arkadaşın belirttiği gibi dünyalarca yazılım almadan hiç bir işe yaramıyor. Ne ücretsiz birşey var, nede benzeri. Telefon zaten günümüz telefonlarına nazaran pahalı, her yeni gün başka bir iPhone sorunu duyulur oldu. Hala şu aleti gündemde tutmasalar keşke. Cepte multi-touch da eksik kalsın, başka bir özelliği yok ya zaten..

Thrystan
25-09-2009, 21:03   |  #4  
Yıllanmış Üye
155 mesaj

Tuşları olmayan bir telefona bu kadar para verilmez...

Ciim
26-09-2009, 10:30   |  #5  
Yıllanmış Üye
454 mesaj
Alıntı: Adanalı.  
Kuzenim IPhone kullanıyor ve hiç memnun değil. Ben de baktım ben de hiç sevmedim. Eğer Jailbreak ve sürüyle program yüklemezsen telefon bomboş. Adamlar sana 1.500 TL'ye telefon aldırıyor. Üstüne telefonu adam gibi kullanmak için bir 500 TL daha harcayarak App Store'dan yazılım alman gerekiyor. Ben şu anda Nokia 5800 Express Music kullanıyorum ve gayet memunum. Çevremdeki herkes de 5800'ın IPhone'dan daha iyi olduğunu söylüyor.
appstore da ücretsiz programlarda mevcut... ayrıca iphone bir cep telefonundan çok cep bilgisayarı gibi bu nedenle teknolojiyi sürekli takip etmeyen yada telefonla uğraşmayı sevmeyen kimse almasın zaten herkesin beklentilerine göre telefonlar var sana 5800 iyi geliyor bana iphone..
Alıntı: frozen  
Şu iPhone balonu artık sönse de, gündem gereksiz yere meşgul olmasa. Her reklamda, her sitede, her gazetede iPhone da iPhone. Arkadaş ne dandik birşeydir bu. Oyuncak mı alıyorsun işlevsel bir telefon mu? Arkadaşın belirttiği gibi dünyalarca yazılım almadan hiç bir işe yaramıyor. Ne ücretsiz birşey var, nede benzeri. Telefon zaten günümüz telefonlarına nazaran pahalı, her yeni gün başka bir iPhone sorunu duyulur oldu. Hala şu aleti gündemde tutmasalar keşke. Cepte multi-touch da eksik kalsın, başka bir özelliği yok ya zaten..
iPhone'un çıkışından beri geçen 3-4 yıllık zamanda balonunun sönmemesi iyi olmasından kaynaklanıyor olamaz mı? o kadar sözde iphone katili telefon çıktı hepsi kendi katili oldu..işlevsel bir telefon.. isteyen gidip sadece alo diyen ve mesja atabilen renksiz ekranlı eski telefonda alabilir ama bir kişinin iphone daki özelliklere ihtiyacı varsa neden almasın? yani gidip mp3 player a ayrı, el konsoluna ayrı, telefona ayrımı para verelim hepsi bir arada varken? günümüz telefonlarına derken aynı ayardaki nokia n97 v.s gibi telefonlarla aynı fiyatlara...
Alıntı: Thrystan  
Tuşları olmayan bir telefona bu kadar para verilmez...
ilk başta bilgisyarlarda kamera ve mouse da yoktu o zaman var olan sistemle idare etmeyi öğrenseydik dimi... hiç gelişmeseydi teknloji.. böyle bir yaklaşım olabilir mi?