Isınma problemi ve cpucool

aduchivu17
06-11-2009, 22:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

iyi akşamlar,

laptopumu alalı 1 yıl 3 ay oldu,bu günlerde çok sık kapanıyor pes 2010 yükledim 10 dakikalık maçı bitiremeden bilgisayar kapanıyor,,fan kısmına baktım çok tozlanmış ama garantiden çıkmasın diye açıp temizlemedi.Cpucool programını indirip kurdum,program 4 tane sıcaklık gösteriyor ama hangi sıcaklık işlemcinin hangisi harddiskin yazmıyor onun yerine Temp Sens 0, GC Temp Sens 1, Temp Sens 2 ve Temp Sens 3 yazıyor.Pesi oynarken denemek amaclı baktım hepsi 90 lardaydı sonra oyundan cıktım.Bu sıcaklıklar çok mu yüksek laptop standı alsam bi faydası olur mu ?
teşekkürler..

mustafa2526
06-11-2009, 22:47   |  #2  
mustafa2526 avatarı
Yıllanmış Üye
709 mesaj

Yetkili servise götür temizlesinler.
Bu arada Süleyman abinin kulakları çınlasın onun sayesinde Türkçeyi daha düzgün kullanıyorum.

hyypia
06-11-2009, 22:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
100 mesaj

işlmecinin 90 dereceye cıkması laptoplarda kritik bölgye yaklaşmış demektir ve ciddye alınması gerekir. Şayet eğer Hdd de o düzeylereyse çok dikkat etmelisniz çünkü Hdd için bu kadar yüksek sıcaklık çok kötü sonuçlar doğurabilir. Başka bir programla tekrar ölçün HWMonitor gibi. Notebook standı tabi ki işe yarıyacaktır.

Süleyman.
06-11-2009, 23:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Bilgisayarınızın içinin temizlenmesi gerekiyor. Tavsiyem bunu yetkili servise yaptırmanızdır. Ama sizin hemen yapabileceğiniz, alttaki fan ızgarasına üflemek, ilk fırsatta herhangi bir bilgisayarcıya götürerek o fan ızgarasından onlardaki üfleme cihazıyla hava üfletmek olabilir.

Kulaklarım çınladı abicim, teşekkür ederim. :)